Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rég eltűnt kutyám nyomára...

Rég eltűnt kutyám nyomára bukkantam. Hogyan deríthetem ki, mi lett a sorsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai napon nyugodtan netezgetve teljesen véletlenül belebotlottam egy 2010-es cikkbe, ami egy állatmentő szervezethez és állatotthonhoz frissen bekerült állatokat mutat be (az én városomban található).

A mentett kutyák közt felismertem a sajátom, aki 2009-ben, tehát kb 1-másfél évvel azelőtt tűnt el.

A kutya eltűnését akkor bejelentettem az említett állatotthonnál is, és magam is kerestem.

Persze egy idő után az sk keresést az ember feladja, de elvileg az állatotthonnál meg kellett volna lennie még, hogy köröznek egy ilyen típusú kutyát. Nekem mégsem szólt senki.

A cikk szerint nyílt sebekkel, törésekkel került be az otthonba, ellátták és lábadozik.

Tehát túlélte a kalandját, akármi is történt vele.

Persze felhívtam az állatotthont, ahol lepasszoltak, hogy az már nagyon rég történt, és már más a nyilvántartásuk.

És azt a tippet kaptam, álljak hozzá pozitívan, hátha örökbefogadták.


Na most akinek kutyája van és bele tudja érezni magát a helyzetembe, az tudja, hogy ez baromi nehéz, és jelenleg úgy érzem, nem is érem be ennyivel.


Mit tehetek?


Köszönök minden választ.



2014. jún. 4. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg is bolondulnék ha velem ilyen történne. Nem volt bechippelve? Mert akkor nehezen hiszem el, hogy senki nem tud róla semmit.
2014. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Sok mindent nem tehetsz, max a helyi állatorvosnál érdeklődhetsz, hátha bevitték oltásra, akármi.
2014. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Egy picit dühös lennék... Mindenképpen az otthonnál érdeklődnék nem hagynám, hogy lerázzanak. Ők nem szóltak neked és Ők adtàk örökbe.
2014. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én is dühös vagyok, és tehetetlen.

Ha azóta lett gazdája, nem akarom elvenni tőle, de azért érdekelne, mi lett a sorsa. Ha ennyire nem tudnak felvilágosítást adni, még az is benne van a pakliban, hogy a mai napig az otthonban van.

Ezért személyesen is ki fogok menni.


Sajnos chippelve nem volt, akkor még nem volt kötelező.

2014. jún. 4. 12:39
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Be kellene menni az otthonba és szólni, hogy a vezetővel szeretnél beszélni. Ők ott vissza tudják keresni a család/személy adatait, ha pedig nem, akkor nem gondoskodtak az örökbefogadás utáni részletekkel, ami büntethető és akár bíróságra is viheted az ügyet!

Én csak ennyit tudok mondani :)

2014. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha az otthonban nem jársz sikerrel, és valamilyen fajta, vagy fajta jellegű keverék, akkor az adott fajtamentőkkel vedd fel a kapcsolatot, írd le a történeted, azt is, hogy melyik menhelyen volt, a képet is linkeld be, hátha ők vették ki.
2014. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket!
2014. jún. 4. 13:00
 8/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
Menj be az otthonba, nézz körül! Nehogy megengedd, hogy lerázzanak! :) Drukkolok és írj, hogy mi lett!
2014. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Oké, mindenképp!

Köszi a támogatást!

2014. jún. 4. 13:07
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad! Meg kell lennie a nyilvántartásuknak, és valószínűleg eleve számítógépes dokumentáció van, így azt évek múlva is vissza lehet keresni. Remélem sikerrel jársz!
2014. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!