Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtunk egy denevért az...

Találtunk egy denevért az erkélyen a hálónkba csavarodva! Megsérült. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Párom próbálja körbevágni, hogy ki tudjon szabadulni, de már véresre rágta a saját lábát (vagy valamijét), mocorog, ezzel csak még jobban beletekeredik... :( Elkezdett pisilni is közben... Nem tudjuk, mit csináljunk... Vadasparkot hívjunk? Holnap tudnának csak kijönni érte, ugye? Mert elvinni nem tudjuk. Most ha kiszedtük, akkor rakjuk egy dobozba? Vagy mi legyen??? Tudom, hogy védett állat...
2014. okt. 21. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szakértőt kéne hívni, mert ijedt vadállat veszélyes lehet, ráadásul betegségeket is hordozhat (de azért nem kell túlparázni, csak legyetek elővigyázatosak!)

Telefonon megkérdezed, hogy ki tudnak-e menni ma, ha nem, akkor érdemes máshol is próbálkozni, mindhármatok érdekében :)

2014. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha időközben kiszabadítottátok, akkor egy kilyukasztgatott papírdobozba beletehetitek, amíg nem lesz valami.
2014. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére már majdnem teljesen kiszabadítottuk. Párom húzott kesztyűt, én eléggé félek tőle, szerintem kicsit ő is, de eddig nagyon bátran viselkedik... :D Az a helyzet, hogy ő holnap elmegy dolgozni, én meg suliba, elég fontos zh-m lesz, és nem fogjuk tudni megoldani, hogy ide-oda cipelgessük, fizetni meg végképp nem tudunk. De borzasztóan örülnénk, ha túlélné... Már találtam neki kis cipős dobozt, csináltam rá kisebb lyukakat, de nem tudom, megmarad-e reggelig benne. Nem hiszem, hogy tudna repülni egyébként, mert nagyon furán vannak a végtagjai... :( De így akkor hogy fog enni, inni? Sztetek felhívjam a helyi Vadasparkot, vagy már késő?
2014. okt. 21. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Szegény, hogy félhet...

Holnapig jó ötlet lehet a kilyuggatott doboz, hogy kapjon levegőt, bár lehet, hogy nem papírból, mert azt átrágja.

Addig is itt le van írva, mi a teendő/kit lehet ez ügyben hívni: [link]

A denevér terjesztheti a veszettséget is, legyetek óvatosak!

2014. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne törődj vele, hogy késő van, próbáld felhívni a vadasparkot, hátha segítenek.
2014. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam hívni őket, nem elérhetők...
2014. okt. 21. 20:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Ők is szoktak segíteni: [link]
2014. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. A linken, amit írtam, több hely is fel van sorolva elérhetőségekkel, attól függ, merre laktok. Nézd meg azokat is
2014. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már hívtam a helyi Vadasparkot. Vidéken lakunk, nem Budapesten, más illetékes csoportot a környéken nem ismerek. Szegedről van szó. Holnap reggel megpróbáljuk felhívni őket újra, de csak este lenne időnk bevinni a denevért, akkor meg nem tudom, fogadnak-e minket. Meg elég érdekes lesz a buszon szállítás, mivel hogy autónk az nincs... Egyelőre a dobozban van, most párom próbálja megitatni.
2014. okt. 21. 20:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A denevér fogai nem papírrágásra vannak "tervezve" nem fog megszökni, viszont a kartondoboz valamennyire hőszigetel, és a sérült állatnál nagyon fontos a meleg.

Ha senkit nem találsz, furán hangozhat, de én a Hortobágyi Madárparkot is megpróbálnám, mindenhol vannak önkénteseik, bármikor kimennek, és van náluk vaddisznótól kezdve kisrókán át minden, nem csak madarak, szóval egy telefont megér. Itt a honlap: [link]

2014. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!