Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyünk ha a szomszéd fel...

Mit tegyünk ha a szomszéd fel akar jelenteni, mert a kutyánk ugat?

Figyelt kérdés

Ugat a kutyánk, mert kutya.... a szomszédunk pedig kicsit elme-slukkos, de úgy döntött feljelent minket. Mit javasoltok mit tegyünk?

(A kutyát elhallgattatni nem lehet, amúgy is mindenkinek van kutyája az utcában, de őt valamiért pont a mien zavarja :-/)



2014. dec. 16. 13:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
42%

Nekem se tetszene, hogy egyfolytában ugat a szomszéd, vagy a kutyája. De nagyon meglepődnék, ha egyszer nyávogna, vagy bégetne. Azért ugat, mert kutya, és törvénytisztelő, mert nem szed semmi anyagot, hogy félrebeszéljen.

Azt pedig ki állapítja meg, hogy mi a sok ugatás? Hány vakk per óra? Nincs erre semmi rendelet, törvény. Aki volt nálatok emberkedni, az a hivatalos suttyó, az tanulja meg a törvényeket, és azt, hogy nem fenyegethet senkit, vagy rögtön köpje hozzá a hivatkozást: törvény-paragrafus-bekezdés-pont-alpont. Pont.

2014. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
66%

kedves Mindenki ! van rendelet !

a szabály is szabályozva van már !Uniós ország vagyunk,nekünk Brüsszelből dirigálnak! pont most 19.én pénteken volt erről szó délelőtt a Kossuth adón 10kor

szóval ha zavar a kakas korareggeli hangja bejelentheted,vagy büdös a szomszéd disznóólja feljelentheted,ha árnyékot vet a kertedre a szomszéd fája,vagy nem akarod a leveleket söpörni ő miatta

ez mind bejelenthető...kérdezd meg a jegyzőtől,annyi munkája van,hogy majd belehal..ilyen jelentgetős ország lettünk..na a történelem is ezt igazolja a magyarokról..sajnos

2014. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
64%

nekem tacskóm volt,kettő is,a legyet is megugatták,éjjel meg pláne,..engem is zavart,aztán leszoktattam ugy,hogy

heteken keresztül,amikor otthon voltam,az ugatáskor,kimentem hozzá,rácsaptam egy ujsággal a hátára és hangosan mondtam :csitt,aztán csak szólni kellett,végül már nem ugattak,pedig a tacskó ilyen fajta

le lehet szoktatni minden kutyát,türelem és törődés kell hozzá.. nem kell veszekedni

ne fárszd magad a pontozással,tök lényegtelen dolog

nem az isiben vagyunk

2014. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
22: ezt én úgy foglalnám össze, hogy legyen az az elv, hogy mindenki takarítson el maga után. Ennek kellene a természetesnek lennie, és nem annak, hogy sz.rok a szomszédra, én márpedig azt csinálom ami nekem jól esik. Csináld is, amíg az a négy fal között marad! Ha a szomszédnak kell az ugatós kutyádat hallgatnia, ha neki kell utánad takarítania, az már nem kúl, hanem csak t.hó parasztsag.
2014. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
12%

Elképzelem ahogy elmegy feljelenteni a rendőrségre... a rendőrök kapkodva bíróságra adják az ügyet... a bíróság igazat ad a szomszédnak.. kap egy fasza határozatot, hogy igen: ZAVAR A KUTYA... de kutya még most is ugat... hívja megint a rendőröket, jön a TEK, meg belbiztonság, és hangosan olvassa a kutyának: A TÖRVÉNY NEVÉBEN FELSZÓLÍTOM... HOGY HAGYJA ABBA AZ UGATÁST :D


Őszintén? Azt csinál amit akar, nekünk is van ilyen szomszédunk, mikor elkezdett fenyegetni akkor akkorát röhögtem hogy szerintem ő szégyellte magát...


Megmondtam neki, hajrá, vagy ha nem tetszik akkor lehet menni lakótelepre.. ja hogy ott meg a szomszéd dübög? :D, ezek az együttélésre sem hajlandó emberek....


Azt azért megjegyeztem neki, hogy ha kezet emel a kutyára, vagy bedob valamit az udvarra, akkor elmehet feljelenteni de már 8 napon túl gyógyuló testi sértésért

2014. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
29%
na vajon télleg mért ugat egy kutya ???? csak nem azért mert az ... sztem próbálj meg beszélni vele. Komolyan mi lenne akkor ha őt feljelentenétek azért mert beszél ?? na az ilyen embereket őszintén nem értem
2014. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
haloooo, nem a rendőrségre lehet menni,hanem a polgármesteri hivatalba a jegyzőhöz !! ő küldi ki a felszólitást a kutya gazdájának,mivel a büntetést is az fizeti..ehhez nem is kell birósági határozat..és pont annyi..sétálj oda és kérdezd meg !
2014. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Hahó, kutyaugatás miatt nem küld ki senki büntetést, se rendőr, se jegyző. Nincs meghatározva, hogy mennyi ugatás tilos, és mennyi szabad.
2014. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

28: Általános szabály, hogy a saját ingatlanodban nem zavarhat a szomszéd súlyosan. Flexelhet a szomszédod éjjel-nappal - ha nem hallatszik át hozzád. Haználhatod a kutyádat cseng helyett, csak ne nagyon hallatsszon át a szomszédhoz.


Településenként eltér mit vesznek súlyos zavarásnak, pontosabban hogy mit hisznek el súlyos zavarásnak. Hiszen van aki a kakasra, van aki repülőgépre, van aki kutyaugatásra érzékeny.

2014. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
29. ez tökre igaz, vannak béketürő szomszédok és kekecek és jelentgetősek.. de sajna ha elmegy a jegyzőhöz,akkor lehet gond az ugatás miatt,tehát nem csak ugy simán kiküldenek büntetést,ahogy itt irta valaki,hanem a bejelentésre csak
2014. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!