Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutya ház nélkül? Mit tegyek,...

Kutya ház nélkül? Mit tegyek, ha felfedeztem egy kutyát, ami ki van kötve és nincs háza, csak egy gumi lap van a feje fölött a kerítéshez rögzítve? És zúzott kő van alatta. A környezete tisztának tűnt, ürüléket nem láttam, edény van előtte.

Figyelt kérdés
Teljesen belebetegettem a látványba. Ismerősömék szomszédjában lakik a primitív köcsög, teheneket, pulykákat, bárányokat... tart és a kutya a fenti körülmények között él ott kb. négy éve. Barátnőmék nem tesznek semmit, arra hivatkozva, hogy jobb a békesség (így egyszerűbb). Ez is zavar, nem tudom hogy képesek ennek a látványnak kitéve élni ott állatbarátok és bulizni tőle 10 méterre a drótkerítés túl oldalán . A kutyát sajnos csak az ő portájukról látni, tehát ha bejelnetés történik, akkor egyértelmű, hogy honnan. Ötlet?

2014. dec. 31. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Milyen kutya? Mert a komondor és egyéb északi nagy kutyák nem igényelnek mindig ólat. Nekem két kölyök komondorom van, nincs még nagy szőrük, de nem mennek az ólba. Összegömbölyödve a betonon alszanak ebben a nagy szélben, mínuszokban is. Mondjuk itt ha nem szélvédett helyen van a kutya akkor az a gond inkább. Meg lehet kérdezni a szomszédot hogy szegény kutyának miért nem tesz legalább egy tákolt kis ólat ha többre nem akar áldozni?? Lehet azt óvatosan is kérdezni.Ha etetik, és minden rendben akkor hiába jelented be nem tesz semmit
2014. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rövid szőrű keverék kutyus. Fogalmam sincs mire hasonlít. Én is ezt mondom, hogy a finom megjegyzést megérne, de némák. Én most, hogy ott voltam náluk, nem láttam mozgást sajnos a szomszéd udvarán, pedig szóltam volna.
2014. dec. 31. 13:12
 3/7 anonim válasza:
0%

14. § (1) Az állatok számára a táplálékot, továbbá a nyulak és rágcsálók esetében a fogak koptatásához szükséges rágóanyagot az adott fajnak, az egyed korának és élettani állapotának megfelelő minőségben, mennyiségben és lehetőség szerint az adott faj természetes viselkedési szokásaihoz leginkább alkalmazkodó időközönként kell biztosítani.

(2) A kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja.

(3) A kedvtelésből tartott állatot és az állat tartási helyét az állat tartójának naponta legalább egy alkalommal ellenőrizni kell. Az állattartónak gondoskodnia kell arról, hogy az állatok tartási helyén a környezeti viszonyok megfeleljenek az állatok szükségleteinek. Állandó fényben vagy állandó sötétségben, valamint állandó zajban állatot tartani nem szabad.

(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.

(5) Tilos

a) ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen,

b) ebet tartósan 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában,

d) gerinces állatot gömb alakú akváriumban tartani.

(6) Ebek csoportos tartása esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.

(7) Amennyiben ebet futólánccal – vagy ahhoz hasonló elven működő szerkezettel – kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 5 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél.


Amikor finoman megkérdezed hogy -14 fokban mégha komondorrà vàltozva is de lenne e kedve kint éjszakàzni a hideg földön esetleg óvatosan utalhatsz az àllatvédelmi törvény vonatkozó 14. paragrafusàra is. Ne félj töle, mert max üvöltözni fog, lelöni talàn mégsem

Ha eldurvul a helyzet akkor az àllatvédörség, a jegyzö és bàrmelyik rendör az illetékes Ha az önkormin a jegyzönél teszel bejelentést kötelessége foglalkozni vele és nem tudhatja senki ki szólt neki, a szomszédba sem te jàrsz egyedül, minimum a postàs a pap az orvos vagya védönö is

2014. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-mas

Milyen szépen felsoroltad a 14-es § valamennyi pontját.

De a saját mustárodat nem kellett volna füszerként használni.

"lenne e kedve kint éjszakàzni a hideg földön"

Ilyen érzelgö hozáálás nincs a törvényben. Ott a § ad irányt, és nem egyének szakatt szive.

Vagy már megtaláltad a §-t amely elöir kutyaólat, azt is fütöttet?

Ha állatot akarsz védeni, akkor azt az állatnak megfelelöen tedd, és ne neked tetszöen. Ahhoz viszont kellene több állatismeret.

2014. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Te segíteni szeretnél vagy belekötni valakibe?

A törvény nyilvàn azért lett idézve mert csak a kérdezö ismerheti a pontos körülményeket, hàtha van valami amibe még a hàzon túl is bele lehet kapaszkodni

A törvényen túl mindenesetre az àllatok védelme kétségtelenül még mindig jórészt az "érzelgös tépett-szívüségen" múlik, azt müveltebb körökben emberségnek nevezik

2014. dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem érdemes szólni, legalábbis hatóságnak nem. Az lenne az eredménye, hogy ha véletlen kimenne ellenőrizni a jegyző, a tulaj tudná, hogy ez valakinek szemetszúrt ergo baja lehet belőle, és költséghatékony módon eltakarítaná a kutyát. Amit tehetsz: megkeresed a környékbeli állatvédőket vagy Facebook-on Hangyaközösség (házat gyűjtenek a rászoruló kutyáknak), vagy ha van olyan ismerősöd akinek van ahsználaton kívüli kutyaház, vagy van neked otthon és már nem kell, akkor elviszed a kutyának, rongyokkal, szalmával. Vagy ha valamerre látsz használaton kívüli kutyaólat, de kutyát nem, el is kérheted, vagy odaadják jelképes összegért (értsd pár száz forint), vagy ingyen mert örülnek ha megszabadulnak tőle. Néha nekünk magunknak a legegyszerűbb (és leggyorsabb) segíteni.
2015. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

a 6. a legjobb válasz ! és ne sértegessétek egymást ! erre az oldalra állatbarátok jönnek,akkor is ha nem értenek annyira hozzá,és igen remélni lehet,hogy az állatbarát,emberből van !

kérdező! lépj a tettek mezejére, nem a jelentgetésnél kell kezdeni,hanem az emberi beszédnél,a szép szónál !

2015. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!