Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkinzásnak számít?...

Ez állatkinzásnak számít? Tehetünk feljelentést?

Figyelt kérdés
Nagymamám idősotthonban él,nagyon a szivéhez nőtt egy nőstén cica,mi felelős gyakorlott állatartókként saját költésgünkön,oltottuk,ivartalaítottuk.Megbeszéltük az ápolásvezetővel,hogy a műtét utánn hadd maradjon benn a szobájában pár napig a cica,vonakodva de belement.Viszont az éjszakás nővér,az aznap műtött macskát fogta és kihajította a szobából(mondván,hogy nem lehet benn állatot tartani),két nap mulva találtam meg a kerben a cicát,elpusztult, kinyílt a hasán a heg, a belső részei a földön voltak. A Nagymamám azóta állandóan sír,nagyon felzaklatta a dolog.

2015. jan. 11. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ezt írta: "Megbeszéltük az ápolásvezetővel,hogy a műtét utánn hadd maradjon benn a szobájában pár napig a cica,vonakodva de belement"

Tehát engedélyük volt arra, hogy bent legyen a nagymamával a macska.


Szerintem vedd fel a kapcsolatot egy ügyvéddel vagy ingyenes jogsegélyszolgálattal és szakértőtől kérj választ. Így a legtisztább.


Nagyon együtt érzek veletek.

Brutális, ami történt.

Nekünk is van macskánk, tudom, hogy min megy keresztül egy műtét után.

Abszolút érthető, hogy nagymamádat a történtek ennyire felzaklatták.


Vannak emberek, akik teljesen lenézik az állatokat, pedig némelyik állat biztos értelmesebb, érzékenyebb, mint néhány embertársunk - lásd a fenti példát.

2015. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben szerintem kotelesseg is valahol jelenteni az ugyet, mert aki ilyet csinal az nem feltetlenul alkalmas arra, hogy idos, beteg vagy magatehetetlen emberek legyenek a felugyelete alatt. Ezt a novert el kell onnan tavolitani mert emberre is veszelyes lehet.
2015. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hol tortent ez helyileg, ,meg tudnad irni? Intezmeny nevet is.
2015. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10%
Hát. Én viszont azon a véleményen vagyok, hogyha házirendellenes állatot tartani egy intézményben, akkor tilos és kész, akármilyen állatbarát egy-egy lakó, ennek higiéniai és kitudja milyen okai lehetnek. Nektek kellett volna hazavinni pár napra a cicát, egy ember szóbeli engedélye nem írja felül szabályzatot, és ha a kommunikáció a dolgozók között egy kicsit is hiányos, akkor valószínű nem is fog mindenki tudni róla. Csak azt akartam mondani, hogy én számítottam volna arra a helyetekben, hogy egy olyan helyről, ahol elvileg tilos háziállat jelenléte, előbb-utóbb ki lesz paterolva a macska. Sajnálatos, hogy szegény közben elpusztult, de nem hinném, hogy feljelentéssel bármit is elérnétek, hiszen ez baleset volt, a cica betegen, egészségesen is ki lett volna rakva.
2015. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!