Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A munkahelyemen van 3 kutya,...

Rick Toretto kérdése:

A munkahelyemen van 3 kutya, akik elég sanyarú sorsúak. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szeptember óta dolgozok egy munkahelyen, több dolog is törvénybe ütközik, munkajogokkal kapcsolatban, de ami az emberségemet is bántja, az a három kutya. Két kutya van az irodánál, és egy pedig a telephelyen. Gyakran előfordult hogy saját pénzből vettem nekik ételt, vagy az ebédemet osztottam meg velük, vizet is mindig teszek eléjük, de munkavállalóként korlátoltak a lehetőségeim. Sajnálom őket nagyon, a "téliszünet" után, mindegyik kutyának kilógott a bordája, éhesen össze is verekedtek. Azóta úgy ahogy kapnak enni, elég olcsó tápot vesznek nekik, amit nem is nagyon hajlandóak megenni. (2000Ft/10kg, nem ízlik nekik). Most hogy engem ne érjen hátrány, milyen névtelen bejelentést, jogi lépéseket tudok tenni ez ügyben? Vagy lopjam el őket?

2015. jan. 17. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatmenhelynek tegyél bejelentést elsősorban, hívd fel őket bátran!
2015. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A közeledben lévő állatmenhelyeknél, állatvédőknél próbálkozz. Ha szerencséjük van, sikerül nekik gazdát találni, ha nem, szerintem legalább adományt tudnak adni. Érdemes lenne pár képet csinálni a kutyakrol, és ezzel együtt megkeresni az állatvédőket (kérd a neved titokban tartását). Állj ki mellettük továbbra is, ők nem tudnak magukért!
2015. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elindulhatsz több vonalon is (Állatvédőrség, PCAS, Fehérkereszt stb), így hamarabb érkezik segítség, emellett megkeresheted a jegyzőt is (bár ezt nem ajánlom, mert az a tapasztalatom h ha kimegy ellenőrizni, és valamit nem talál rendben, felszólítja a tulajt a körülmények javítására, de a kutyák általában eltűnnek vhogy a gazdi jóvoltából...)
2015. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!