Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyának szemcsepp. Ezzel...

Kiskutyának szemcsepp. Ezzel kapcsolatban mi a teendő?

Figyelt kérdés

A kiskutyámnak a szemzug mellett kötőhártyájának bal oldalán, szabályos sávban piros a szeme, és a szeme váladékozik neki, a könnyszerű váladék, hosszasan lefolyik a pofájánál. A másik szeme viszont nem ilyen, és ott általában nincs könnyszerű váladék sem. Emiatt szeretnék használni szemcseppet. Szerintetek használhatók-e szemcseppet vagy inkább ne. Voltunk az állatorvosnál, sajnos én akkor nem voltam ott, nem én vagyok a kutya gazdája és sajnos beteg is voltam, így el sem tudtam volna menni, és az állatorvos mindent megvizsgált és rendben talált. Két hét múlva megyünk ismét az állatorvoshoz. Ha esetleg be van gyulladva a szeme, szerintetek 2 hét múlva késő lesz, ha akkor lesz csak kezelve. Próbáltam fotót is csinálni a szeméről, de össze-vissza mozog így nem sikerült, de lehet hogy későbbiekben feltöltöm. 4 napja van nálunk, azóta ilyen neki. Kint volt tartva szerintem a hidegben, ahol szerintem nagy volt a por, mert az egyik kiskutya nagyon sáros volt. Anyjukkal volt a kutyaházban, elzárt kennelben. Remélem ez csak gyulladás, és nem valami veleszületett rendellenesség. A gyulladást hazavitele után, este vettem észre csak. Szerintetek az ilyen eset magától elmúlik? Még egyébként nagyon kicsi kutya, akkora mint egy macska. Már mindent kerestem az internet ezzel kapcsolatban, és úgy találtam, hogy ez vagy kötőhártya-gyulladás vagy kötőhártya-hurut. Gondolkoztam azon is, hogy ez nem-e valami veleszületett rendellenessége, de ezzel kapcsolatban semmit sem találtam a neten, ami ezt alátámasztaná, így ezt valószínűsítve kizárom. Plusz információ még, a kiskutya fajtája rottweiler.


Igazából az a kérdésem, hogy fönt leírtak alapján, használhatók-e szemcseppet?


Minden segítséget köszönök!



2014. nov. 27. 20:48
 1/10 A kérdező kommentje:

"Már mindent kerestem az internet ezzel kapcsolatban, és úgy találtam, hogy ez vagy kötőhártya-gyulladás vagy kötőhártya-hurut."


Már mindent kerestem az interneten ezzel kapcsolatban, és arra a megállapításra jutottam, hogy ez vagy kötőhártya-gyulladás vagy kötőhártya-hurut.


Véletlenül rosszul írtam, ezért kijavítottam nyelvtanilag.


Még egyszer minden tanácsot előre köszönök!

2014. nov. 27. 20:55
 2/10 Hovarju ***** válasza:

Ne használj semmilyen cseppet, amíg nem látta az orvos.Többet árthatsz vele, mint használsz.

Látatlanban nem tudjuk megmondani mi baja van, és a doki is csak akkor tud segíteni, ha látja.

Szerintem ne várj vele két hétig. Vidd el az orvoshoz. Akár fel is hívhatod előtte, hogy elmond neki a tüneteket, de szerintem úgyis azt fogja mondani, hogy látni szeretné.


Jobbulást a kutyusnak.

2014. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem ez a legfőbb problémám, hogy amikor elvitték az állatorvoshoz, ő azt mondta, hogy mindent rendben talált a szeme kapcsán is, és ezen csodálkoztam, és ha föl lenne hívna, akkor ő ugyanezt fogja szerintem elmondani, hogy az akkori vizsgálata alapján minden a legnagyobb rendben. Én az első nap észrevettem neki, és szerintem az állatorvosnak el lett ez is mondva, ami miatt a szemét megvizsgálta.


Én csak azért csodálkozok, mert a másik szeme nem ilyen, a kérdéses szem erősen könnyezik és váladékozik, ezért gondolom ezt, hogy ez vagy gyulladás vagy valami rendellenesség, de se az egyikről és se a másikról nem tudok.


Először azt hittem, hogy az egyik szemzuga nagyobb, a másiknál, de láttam, hogy az a vörös, szabályos, sarló alakú vékony sáv, a kötőhártyájának a része. Más színű is mint a szemzuga. Szemzuga élénk piros, míg a kérdéses piros sáv, inkább barnás pirosas, és örültem is neki, hogy nem arról van szó, hogy az egyik szemzuga, nagyobb a másiknál, és azt is gondoltam, hogy ez biztosan gyógyítható.


Én azt gondolom, hogyha a szeme nem is beteg, rosszul gondolom a gyulladást, de akkor is jobb ha tudnánk, hogy a szeménél van-e esetleg standard hiba. Az orvos megállapította a faggyúkörmöt, szemével kapcsán nem értem, hogy miért nem mondott semmit, mert a faggyúköröm esztétikailag kevésbé csúnya, mint egy piros szem, hisz a szem a lélek tükre.


Engem ez azért zavar, mert esztétikailag csúnya, szeretném hogy a kiskutyám az egyik legszebb legyen a világon, meg gondolom, hogyha ez tényleg gyulladás, akkor ez neki se tesz jót, ha szeme be van gyulladva.

2014. nov. 27. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondd el a dokinak, pontosan mi a baj. Ha ezután is rendben talál mindent, vidd másik dokihoz.
2014. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol laksz, de egy másik orvoshoz kellene elmenned. Bármilyen piros sáv, ami látható a szemen, nem egészséges dolog. Az sem, ha könnyezik, váladékozik.
2014. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Látsz-e a képeken hasonlót?

[link]

2014. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem faggyúköröm, hanem farkaskarom.
2014. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak, már korábban én is néztem, de annyira nem mélyedtem bele, mert hátborzongató. Szerintem nem, ezek nagyon durva szembetegségek, az övé nem ilyen. Nála nem ilyen rossz a helyzet, hanem esztétikailag csúnya, és ha be van neki gyulladva, akkor neki se tesz jót.


Azt mondjátok, hogy ez nem természetes? A kötőhártyájának oldalán vékony, szabályos, sávban piros a szeme neki, míg a másik nem ilyen. Én olvastam rendellenességeket is, azok kapcsán semmi olyat nem találtam, ami veleszületett rendellenességet alátámasztaná. Én azért sem gondolom hogy rendellenesség, mert a másik szeme miért nem ilyen. Én különféle cikkek, tudományos értekezések kapcsán gyulladásra gyanakszok. Nekem előzőleg is volt kutyám, több is, és az egyiknél sem tapasztaltam ehhez hasonlót, és nem hiszem, hogy akkor rossz lett volna a látásom, mert itt egyből észrevettem, az első napján a hazavitele után.

2014. nov. 27. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek talán kamillázd. Ha nem látsz javulást pár nap után, akkor egy másik dokihoz vidd el. Mennyi idős pontosan a kiskutyád?
2014. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hovarju ***** válasza:
Ha teheted mindenképp mutasd meg egy másik orvosnak is. (szerintem sem normális, ha piros és váladékozik), ha a másik orvos is azt mondja nincs baja, akkor talán tényleg nincs nagy baj.
2014. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!