Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit jelent pontosan a hagyomán...

Mit jelent pontosan a hagyományos disznóvágás?

Figyelt kérdés
Úgy értem ilyenkor is elkábítják a malacot vagy úgy csinálják, mint régen, kábítás nélkül?
2015. febr. 24. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Figyelj, így is úgy is ugyanaz a vége, nem teljesen mindegy? A szúrással is meghal másodperceken belül, ha jó a böllér.

Ha meg belövik a szeget az agyába (kábítás), az sem jobb neki, hidd el...azt is ugyanúgy érzi. Főleg akkor, ha rosszul lövik be.



Amúgy már kötelező szöget lőni, a hagyományos vágáson is.

2015. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Ez egy kicsit álszenteskedő nekem ez a kábítás dolog különben...mert a disznót nagyon hamar megöli a szúrás.


Érdekes, a szőrméért tartott ezüstrókákat, amiket élve nyúznak meg a jó szőrmeminőség miatt, nem lövik meg szöggel, pedig ők sokkal többet szenvednek, mint a disznó.


Lehet lepontozni, nem érdekel, de így van.

2015. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem kell semmit belemagyarázni, csak egy kérdést tettem fel, mert nem tudtam pontosan mit jelent a kifejezés. Egyébként azóta már találtam képeket, hogy hogyan zajlott az a disznóvágás, ami érdekelt és azok alapján minden szabályos volt. Ha nem az lett volna, felnyomom őket állatkínzásért, ennyi. :)
2015. febr. 24. 21:06
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Én nem magyarázok bele semmit.


De áruld már el nekem, miért van az, hogy a nyakon szúrás állatkínzás, de ha belövök egy szeget a fejébe, az nem az????



nem bunkóságból írom, ne értsd félre, csak egyszerűen nem bírom felfogni.

2015. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Gabica27, a kérdező arra volt kíváncsi, mit jelent a hagyományos disznóvágás, nem arra, hogy mi számít állatkínzásnak és mi nem. Igaza van, belemagyarázol dolgokat, amiknek a kérdéshez nincs közük. Ha az érdekel, miért számít az egyik kínzásnak, a másik meg miért nem, akkor írj ki róla egy kérdést, biztos sok választ fogsz rá kapni.
2015. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes, akkor miért jutott eszébe feljelenteni a disznóvágókat? Pont azért írtam, hogy a disznónak mindegy a vágási forma, mindenképpen kínzás. Felesleges különbséget tenni a módok között.
2015. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%
Rohadtul nem mindegy, hogy vágják le. Falun az a divat, hogy minél jobban visít annál jobb. A leszúrásnál percekig visít a malac, tehát nem másodpercekig tart. A szögbelövés is egy szadista butaság. Talán a sokkoló az egyetlen elfogadhato megoldás
2015. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Falun az a divat, hogy minél jobban visít annál jobb."


akkor te nagyon régen jártál faluban...

2015. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem a kábítás módjától lesz a disznóvágás hagyományos vagy nem hagyományos. mivel előírás, ezért ma már mindenhol kábítanak vagy szöggel vagy árammal.

visítani azért visít, mert nem tetszik neki, hogy hurkot kötnek a nyakába és rángatják. nem az ólban szoktak kábítani, hogy aztán a szarból kelljen kibányászni a disznót, hanem oda viszik, ahol szúrni fogják és szúrás előtt közvetlenül kábítanak.

egy disznóvágás azért hagyományos, mert családdal, barátokkal, rokonokkal dolgozzátok fel a disznót egész napos program keretében. a nem hagyományos disznóvágás meg az, mikor a böllér jön 1-2 segéddel és délre már minden kész.

2015. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Falun lakok :D /mikor leszúrják is sokáig visít, míg ki nem préseli az összes vérét..
2015. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!