Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol van kutyázási lehetőség...

Hol van kutyázási lehetőség (menhelyen) gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Az Állatszigeten csak 16 év fölött engednek kutyát sétáltatni önállóan - lányom 8 éves, szeretne ilyen módon segíteni, állatokkal foglalkozni. Tudtok ilyen helyről, lehetőleg Budán, illetve az északi kerületekben?
2015. márc. 26. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj vele, és akkor sétáltathatja ő is a kutyát!
2015. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megyek, természetesen, de azt mondták h ő nem foghatja a pórázt - maximum a pórázra csatolnak egy mellékpórázt, azt foghatja. De az ilyen "milyenmár" kategória...

Ő szeretne kutyázni, nem én...

2015. márc. 26. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam még ilyet :O Olyan helyen nem tudjátok sétáltatni, ahol a menhely dolgozói nem látják?
2015. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztosan tudnánk "stikában", de az olyan.... elveszi a kutyázás örömét, hogy bujkálni kell, folyton nézni h nem jön-e vki - meg egyébként sem szeretném ezt a példát mutatni a lányomnak. Ott ez a szabály, hát ez a szabály. Lehet persze egyet nem érteni (meg is teszem :) ), de ettől még tiszteletben kell tartani.
2015. márc. 26. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én jártam ki sokszor sétáltatni. Anyuka kikéri a kutyát és a menhely mellett van egy ösvény, mindenki arra megy. Gondozóval ott nem találkozol! Mi mindig azt láttuk hogy a gyerekek vitték. Vagy pl leültek ott az ösvényen és elvoltak. Nem kell ezt hangoztatni hogy a gyerek fogja vinni. ( Azért érthető a menhely is, az ő felelősségük hogy az a kutya többé ne legyen kitéve semmi rossznak, pl ha elhagyja egy gyerek. ) Amikor kiértek az ösvényre odaadod a lányodnak a pórázt, egyébként örülök hogy támogatod ebben a lányod, rengeteget tanul ezzel, többek között, hogy akkor és ott csak az ő felelőssége az a kutyus! :)
2015. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Hidd el, nem véletlen van ez a szabály!

Azok a kutyusok kennelben élik a mindennapjaikat, és rendkívüli mozgásigényük van, én voltam kutyázni így, és még a legkisebb palotapincsi méretű kutyus is nagyon elhúz, engem felnőttként az 55 kilómmal el tudott húzni valamennyire, nagyon erősen kellett fogni.

Egy ilyen pici kislány kezéből simán kiszakítja a pórázt, és elszaladgál.

2015. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáljatok először tényleg szabályosan sétálni, és megbeszélni egy ott dolgozóval, hogy nézze meg, hogy milyen felelősségteljes a kislányod, és pár alkalom után lehet, hogy odaadnák neki is a kutyát. Ha lehet, olyat sétáltassatok, aki hozzátok tud szokni, tehát (sajnos!) kevés esélye van a gazdisodásra, esetleg idősebb, legyen nyugodt, stb.
2015. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
add be őt is a menhelyre ott igazán testközelből figyelheti a kutyusokat!!!:)
2015. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!