Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csigaméregtől hogy lehetne...

Csigaméregtől hogy lehetne megvédeni a sünöket?

Figyelt kérdés

Nagyon elszaporodtak nálunk a spanyol meztelencsigák. Én próbálok környezetbarát módokon védekezni ellenük, de a szomszédom kiszórt vagy egy kiló csigamérget a kertjében. Mondtam neki, hogy attól a sünik is elpusztulhatnak, de csak a vállát vonogatta.

Tegnap találtam a kertünkben két sünt, akik gyanúsan csendesek voltak. Félek, hogy megették a mérgezett csigákat és megbetegedtek tőle.

Úgy tudom, a metaldehidre, ami a legtöbb csigairtó hatóanyaga, nincs ellenszer, viszont gondolom elég sok csigát kellene megennie a sünnek, hogy halálos legyen.


Mit tehetnék? Tegyek ki kaját a sünöknek, hogy azt egyék? Már arra is gondoltam, hogy elköltöztetem a süniket (pedig imádom őket), de hátha kölykeik vannak.



2015. máj. 14. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Meztelen csiga ellen én sokmindent kipróbáltam és végül az indiai futókacsa vált be, azóta mindenkinek ezeket ajánlom, nagyon jópofa állatok az enyémek szerintem azt hiszik, hogy kutyák, mert mindenhová követik a rotit, ha ugat valakit, akkor ők is a kerítésnél zajonganak... Na de hogy a bunkó szomszéddal mit lehet tenni, azt sajnos én sem tudom.
2015. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy veszünk majd pár futókacsát, de szerintem ha a szomszéd mérgez, az átmászó haldokló csigák a kacsákat is megbetegíthetik. :( Kék a bokrok alja, annyi mérget kiszórt. Sajnos a macskám is átmegy néha a kerítésen, őt is féltem.


Most találtam egy ilyet (hátha valakinek hasznos lesz): [link] Ha beteg sünit találok, megpróbálok aktív szenet adni neki.

2015. máj. 14. 12:12
 3/3 anonim válasza:

Csorinsuniket sajnalom,es teged is hogy minden aron vedened oket de nemlehet. :(


De te is szopathatod amszomszédot. Ha van Kutyája vagy macskája eldobálsz szépen pár ételfestékkel átitatott húsdarabot,és azt mondod hogy ablakmosófolyadék van rajta. Ügy be fog szarni,hogy a csogamérget saját magamfogja felnyalni.

2015. máj. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!