Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért nincsen, tücsök, gyík,...

Aelister kérdése:

Miért nincsen, tücsök, gyík, szöcske, katica, fecske, pacsirta, légy, szúnyog?

Figyelt kérdés
Én tanyán lakom.
2015. jún. 4. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én viszont városban és van egy kerti tavunk, rengeteg pacsirta jár hozzánk inni, és más madarak is, igaz fecskét mostanában ritkábban láttam. Szöcske is van és szitakötő, vizipók, rengeteg darázs, katicával aházban találkoztam. Lehet , hogy permetezés volt arrafelé, ahol laksz.. Tücsökzenét régen hallottam, de figyelni fogom.
2015. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is városban lakom, és az összessel találkoztam már idén, nem kis számban.
2015. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szöcskék nagyon megfogyatkoztak.Fecskét már nagyon régen láttam.A többivel nincs gond.
2015. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, de ezek mifelénk is megritkultak. Szöcskével tele szokott lenni a hátsó udvar, de idén szinte egy sincs... Tavaly a park tele volt fecskékkel, idén egy-kettő lézeng csak. Katicát idén még nem is láttam, szúnyogot se nagyon... Szerintem a májusi sok eső ritkította meg őket, meg a sokáig tartó éjjeli hideg.
2015. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a szöcskék az utóbbi 10 évben jelentősen megritkultak mifelénk. Akárcsak a katica, és rengeteg bogár. Sőt! Még az éti csiga is megfogyatkozott.
2015. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pesthez közeli városban élek,elég sok a zöld terület.Itt van sok szöcske csak még picik és így nehezebb észrevenni.Tücsök is van.Gyík a kertünkben is rengeteg napozik.Egyenlőre még szúnyog alig van de a sok eső miatt a közeli mezőn mocsaras rész lett és ha abból kikelnek a szúnyoglárvák akkor lesz elegendő,még több is mint kéne.Pár növényen van levéltetű ott sok a katica is.Madarakat annyira nem figyelem.
2015. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én városban lakom, de kertes házban. Gyík ritka mifelénk, és a fecskéket én is hiányolom.


Tücsök viszont van, ott ciripelnek esténként a fűben. Katibogarat is látok, habár keveset. Pacsirta? Ma hajnalban feküdtem le, olyan koncert volt az ablak elött, öröm volt hallgatni.


A legyeket szúnyogokat nem hiányolom. Mifelénk irtják őket. Amíg nem tették, éjjel nem lehetett aludni tőlük.

2015. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Gyere el Nagybajcsra
2015. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálunk tavaly nyáron tele volt minden legyekkel. Most egy kettót ha látok. Szúnyogok sincsenek. Tücsköt, gyíkot, szöcskét is nagyon régen láttam pedig falun lakom.
2015. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

katicát lépten-nyomot tettem ki a házból, amíg nem lett tél. tavaly ugyanez volt a helyzet. Tücskökkel is dettó, mindig beléjük botlok. Fecskéket is sokszor láttam, meg pacsirtákat is. Légy és szúnyog: Azok nagyon-nagyon lusták kipusztulni! Sáskák és gyíkok: Az a helyzet, hogy fali gyík, fürge gyík és elevenszülő gyík nagymamámnál és nálunk is rengeteg van(meg apám tanyáján is), nem lehet olyan helyre lépni, ahonnan nem gyíkok meg sáskák futkosnának. Sőt, rengeteg növényevő sáskaféle, imádkozó sáska, csiga, giliszta, tarajos gőte és pettyes gőte él a környéken.


Üdvözöllek, Vidéki vagyok!!!!!!!!!!

2017. dec. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!