Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehet kozmetikai szereket...

Hogy lehet kozmetikai szereket válogatni, hogy ne kelljen állatot őlni érte?

Figyelt kérdés

Sokszor az az érzésem, hogy már egy lépést sem tudok úgy tenni, hogy ne járuljak hozzá az állatok leöléséhez.


Sampon, hajbalzsam, fogkrém, testápoló, kézkrém stb mind tartalmaznak glicerint, amiről ugye tudni sem lehet, hogy növényi vagy állati. Ha találok végre olyan sampont, ami nem tartalmaz glicerint, akkor van benne kreatin. Nemrég találtam Colgate fogkrémet, amiben nincs glicerin, viszont van szorbitol és aroma, amiről megint nem tudjuk, hogy állati eredetű vagy sem...



2015. jún. 26. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

mi a gond a glicerinnel? az egy háromértékű alkohol, semmi köze az állatokhoz

a szorbit és az aroma sem állatokból "származik"

javítsatok ki, de szerintem így van

én sem szívesen használom állatkísérleteket végző gyártók termékeit

de a felsoroltak esetében nem a termékben lévő anyagok határozzák meg, hogy szenvedett-e érte állat, hanem maga a gyártó, mert ők tesztelik a termékeket az állatokon

de nem belőlük készítik őket (a felsoroltak esetében)

keress az interneten olyan gyártókat akik büszkén vállalják hogy nem kísérleteznek állatokon

de nagy valószínűséggel az ő termékeikben is lesz glicerin és aroma

lehet amúgy hogy a glicerint a glikogénnel kevered, hisz ez utóbbi az állati keményítőnek a neve...

2015. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a glicerint zsírból állítják elő. Ez a zsír lehet állati is meg növényi, de ezt legtöbbször nem tüntetik fel, hogy az adott gyártó milyet alkalmazott.
2015. jún. 26. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg sem veszek olyan dolgot, amin nincs feltüntetve, hogy állatkísérlet nélkül készült.

Sőt, ajándékba sem fogadtam el addig, amíg minden ismerősnek nem volt nyilvánvaló.

És örülök neki, hogy sokan követték a példát, mert előtte nem is tudták,nem is jutott eszükbe, hogy megnézzék.

2015. jún. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos olyar is hallottam, hogy állatkísérlet mentes, mégis tartalmaz állati összetevőket. Pontosan, hogy lehet felismerni, hogy melyiken végeztek vagy sem állatkísérletet?
2015. jún. 28. 09:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha neked ennyire számítanak az állatok legyél vega
2015. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy hogy lehet megtudni, hogy nem tesztelték?

Vagy rá van írva, hogy "not tested on animals" vagy valami hasonló, azon a nyelven, amilyen országban gyártották. Általában érthető, ha latin betűs nyelv. A "nem" az talán minden nyelven valami no, ne, nye.

Van, amire kis ábrát tesznek a műanyag besorolása, meg a többi tájékoztató jelzések mellé. Mondjuk egy nyuszi ábrája áthúzva.

Végső soron -először mindig érdemes-, megkerestem a cég weboldalát, és megnéztem, biztos ami biztos. Szerintem ez olyan dolog, amit minden cég kiír; ha nincs róla semmi, akkor biztos tesztelnek állatokon.


Az érdekes, hogy egyszer még régebben írtam egy helyre, hogy rendben van, hogy vegan a krémjük, de nem írják, és szeretném tudni, hogy tesztelik-e állatokon. Nem válaszoltak, még egyszer elküldtem a levelet -hátha nem kapták meg- ,arra sem válaszoltak.

Hát jó, akkor megtarthatják a krémet maguknak. Van más, választhatunk olyat, ahol komolyan veszik, ami nekünk fontos. Hát nem?

2015. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Most már kezdem én is nézegetni a cégek weboldalát, hogy többet tudjak meg a termékekről.

#5 Vega vagyok, ezért is ennyire fontos nekem az, hogy ne legyen egy termékben állati eredtű összetevő.

2015. jún. 29. 15:00
 8/10 anonim válasza:

az hogy vega vagy az csak azt jelenti, hogy húst nem eszel, ha semmilyen állati eredetű dolgot nem fogyasztassz akkor te vegán vagy


vega=húst nem eszik

vegán=húst és semmilyen állati eredetűt nem eszik (pl tojás, tej)

2015. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vegetáriánus vagyok. Tehát nem akarom, hogy bármilyen termék állat halálával járjon.
2015. júl. 20. 11:54
 10/10 anonim válasza:
amugy a LUSH márkát ajánlom neked, ők harcolnak az állatkisérletek ellen
2015. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!