Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkereskedésben színvonalon...

Állatkereskedésben színvonalon alul tartják, pedig minden eszközük meg lenne hozzá? Jelenthetem valahol őket?

Figyelt kérdés

a minap egy állatkereskedésben jártam,ahol ezernyi kiegészítő és felszerelés volt az állatokhoz.

a bolt hátsó részében élő állatok is voltak. nagyon pici kis terráriumokban voltak,a mozgásigényes állatoknak semmi mókuskerék vagy játék.egy laptopnyi helyen volt pl a sündisznó.2 tálja volt

de a szárazföldi teknősök is egy végtelenül szűk kis lyukban voltak,természetesen lámpa és egyéb nélkül.kajaként valami penészes paradicsom volt nekik kirakva.

nem sorolom,de az összes kisemlős és hüllő,madár is nagyon rosszul volt tartva.

kérdem én,egy hatalmas boltban ahol minden meglenne hozzájuk, ott miért kell így tengődniük? most komolyan azt hiszik,hogy valaki így meg fogja venni az állatokat? én is sajnáltam őket,de pl ki akarna egy alapból túlsúlyos életunt sünt venni? miért nem lehet normális méretű ketrecben vagy terráriumban tartani őket??és az igényeiknek megfelelő élelmet adni nekik és az eszközöket biztosítani? ennyire sóher világot élünk? még ha a boltvezető ilyen is,az a sok alkalmazott,egyik se szól neki? én nem vagyok üzletember,de szerinem világosan látható,hogy ahol egészséges jó körülmények között tartott állatok vannak,ott nagyobb lesz a profit..megéri biztosítani nekik a jobb körülményeket,ha így meg is veszi őket a vevő..

nem??

jelenthetem valahol ezt a boltot? felszerelésügyileg nagyon tetszett,vásároltam is.de jobb lenne állatokat inkább nem tartanának..


2015. aug. 18. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az állatkereskedések 90%-a ilyen körülmények között tartja az állatokat, a törvényben pedig még kisebb méretek vannak minimálisnak megszabva, az állatok élettereként, mint a gazdiknál lévő hobbiállatoknál.


Pl. Az állatkereskedések többségében a sziámi harcoshalak egy vizespohárban (!!!) szűrő, melegítő nélkül "élnek".


Sajnos az állatvédelemmel foglalkozó szervek (nem az állatvédők, hanem az államiak) "hatalma" pedig csak arra terjed ki, hogy az állatkereskedések csak abban az esetben büntethetőek, ha az állatok éheztetve-szomaztatva vannak, a minimális helyigényt-hiába van az is törvényben-nem ellenőrzik, általában szemet hunynak felette.



Az általad és általam fönt leírt körülményeknek pedig három oka van:


1. Az eladók, alkalmazottak tudatlansága. Sok eladó gyakorlatilag azt sem tudja hog mit árul, és hogy mivel kell etetni, egyáltalán nem ismeri az adott állatfaj igényeit (vagy tojik rá); ezért teljesen okésnak gondolja a kereskedésben elhelyezett állatok körülményeit.


2. Pénz. Egy normális madárkalitka 30.000Ft felett kezdődik, egy normálisan berendezett édesvízi akvárium összköltsége is simán kitesz 25-35.000Ft-ot. És nem egy, vagy két ketrec, akvárium kell, hanem harminc. Emellett az állatokat még etetni is kell.


3. Vevők megvezetése. Tegyük fel, hogy betéved az állatkereskedésbe egy olyan laikus ember, aki aranyhalat akar tartani. Meglátja, hogy egy aranyhal egy 30 literes akváriumban nyomorog, szűrő és levegőztető nélkül és mivel laikus, úgy gondolja ez jól is van így.


De mivel nem érzi magát teljesen tájékozottak azért megkérdezi a Tisztelt Nagytudású Eladót.

Az eladó tudja, hogy ha elmondja a vevőnek, hogy aranyhalból legalább három kell egy akváriumban, ami lehetőleg 200liter feletti, valamint igen drága, bivalyerős szűrővel és levegőztetővel, meg egyebekkel van felszerelve, akkor egészen biztosan elmegy a szűkzsebű vásárló kedve a haltartástól, ő pedig rosszul jár, mivel senki sem vesz tőle halat.


Ezért hát inkább azt mondja a vevőnek, hogy az aranyhal tökéletesen elvn egy 10literes gömbakiban, szűrő, levegőztető, vagy akármilyen más berendezés nélkül.

Így dupla haszna van, mert


1. A vevő megveszi tőle a halat


2.mivel a fönt leírt méltatlan körülmények között egy aranyhal hamarosan elpusztul, ezért a vevő megy vissza, és újra vásárol tőle halat.


Állatvédőknek jelentsd a boltot, csinálj fényképeket az állatok elhelyezéséről,majd tedd fel valamilyen közösségi oldalra. Sajnos többet nem tudok javasolni.

2015. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de a mai világban amikor szinte mindenki zsebében ott az internet,ki hisz még az eladónak? én szoktam látni,hogy a boltban válogatás közben a neten ellenőrzik a vevők,hogy ez a termék jó vagy nem az adott állatnak.

szerintem leginkább a szülőket lehet becsapni,akiknél a kisgyerek akarja az állatot.a szülőt annyira nem érdekli,hogy utána olvasson,ezért megveszi azt amit a kereskedő javasol és olcsó.

aki felnőtt fejjel vesz magának egy kisállatot az szerintem alaposan körbejárja a témát.

2015. aug. 18. 19:24
 3/4 A kérdező kommentje:
egyébként az egyik kereskedő szerint a 60x30x30 akvárium jó egy sárgafülű ékszertekinek évekig..aha,azért,hogy vegyem meg utána rá egy évre meg a másikat és megint a másikat..minthogy egy körben vennék egy jó nagyot ami jó neki élete végéig
2015. aug. 18. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem tartom gáznak, mert nem sokáig lesznek ott, el lesznek adva, tehát ez egy ideiglenes helyük. És szerintem lebetegedni sincs idejük.
2017. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!