Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mikor kell elkezde...

Adamgabi kérdése:

Szerintetek mikor kell elkezdeni latinul?

Figyelt kérdés
Most lettem kilencedikes, és állatorvos szeretnék lenni. Nem tudtam olyan suliba menni, ahol latint is tanítanak. Jelenleg németet és (most kezdtem) angolt tanulok. Szerintetek most mit csináljak? Mikor kell elkezdeni latinul, ha olyan egyetemre akarok menni? Vagy ott fogják megtanítani a nyelvet?

2015. szept. 29. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az állatorvosihoz nem kell latinul tanulnod. Az állatok neveit meg a szakkifejezéseket majd megtanulod az egyetemen. Ha most latinul tanulnál hidd el nem azt tanítanák, hogy mi a leopárd gekkó latin neve, vagy hogy mondják azt hogy bőr alé, vagy gyomorba injekció :) Ne aggódj. Tanuld a kémiét, bioszt, matekot, meg fizikát, ezekből választhatsz majd az emelt szintű érettségin hogy bejuss.
2015. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
14 éves korom óta tartok madárpókokat, sorban ragadtak rám a latin fajnevek. Biológia szakra mentem egyetemen, sokat kellett latin fajneveket megtanulnunk: állatok, növények, gombák stb. és kb. az egyik legjobb voltam a nevek megjegyzésében. Ha ezen akarsz javítani, hogy könnyebben menjen majd akkor a fajnevek megtanulása (emellett még sok mindent kell majd latinul tudnotok), akkor időnként gyűjts össze bármilyen fajokból egy listát és tanuld meg, ismerkedj a latin nevekkel.
2015. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!