Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezekkel a felelőtlen emberekke...

Ezekkel a felelőtlen emberekkel tényleg nem lehet mit kezdeni? Így marad ez addig, míg nem folyik vér?

Figyelt kérdés

Hello! Ki vagyok kelve magamból. Tanácsra volna szükségem. Nemrég vettünk falun házat, be is költöztünk. Van helyi ovi, ahová gyalog járunk. A probléma az hogy nagyon sok a kóbor kutya. Van köztük olyan amiról tudom (vagyis gondolom) hogy nem bántanak mert látszik hogy flnek. Viszont van pár olyan ami azért elég mérges (rottweiler, njuci). Eddig támadás nem történt, csak próbálnak közelebb merészkedni hozzám, de ha hangosan és határozottan szólok hogy NEm, akkor visszavonulnak. De ez nem nyugtat meg, mert mi van ha egyszer.... (2 éves a legkisebb gyerekem)

Namost a helyzet az, hogy átmentem a hivatalba, s beszéltem a polgármesterrel. A felelőtlen gazdák többszörösen fel lettek jelentve, pénzbírságot is kaptak, de ők kb szarnak rá. Gyepmestert meg azért nem lehet hívni, mert 30 ezerért visznek el 1 kutyát, amire nincs pénze a falunka. Tehát tehetetlenek. Mit lehetne csinálni azon kívül hogy beszerzek egy gázsprayt és rettegek?


Ne értsétek félre, szeretjük a kutyákat, nekem is van 2.


2015. okt. 25. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatvédő egyesületekkel próbáld felvenni a kapcsolatot.
2015. okt. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez eszembe jutott már nekem is, csak sajnos ezzel az a probléma, hogy ezek a hülye gazdák nem minden nap engedik ki a kutyákat. Tehát kedden lehet hogy kint van a kutya, én szólok is az egyesületnek, akik kijönnek szerdán, de a kutya meg már hazamegy... szóval kb olyan lenne mintha hazudoznék. Vagy hogy csináljam szerinted?
2015. okt. 25. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
fotózd
2015. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! Köszi szépen! Ha esetleg van más ötlet azt meghallgatnám szívesen. Hátha valamit tudunk kezdeni. Bár bántani nem akarom őket, mert ugye tudjuk nem a kutya tehet róla hogy s.gggfej a gazdája :(
2015. okt. 25. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Szólni kell a helyi vadásztársaságnak, hogy lőjék ki a kóbor kutyákat. Még ha ki is kell fizetned érte a töltény árát, akkor is olcsóbban jössz ki, mint a gyepmesteresekkel.
2015. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még rendőr se lövöldözhet közterületen, kivéve önvédelemböl vagy ha tàmad a kutya emberre.....

Kérdező nincsen olyan ismerősöd aki nem fél a kutyàtól?

Ugyanis akkor mindenképpen el fogja vinni a kutyàt a gyepmester ha az önkormànyzat elé kötitek......

Én kutyàra tàmadós kutyàval jàrtam így. A gazdàja szó szerint az utcàn tartotta a jószàgot, kissebb gyerekeket gyakran megharapott. Mivel az önkormànyzatnàl többször jeleztem, és mégse csinàltak semmit, ezért egyik ismimet megkértem fogja meg a kutyàt és kösse ki az önkormànyzat elé közel a bejàrathoz. Vettem egy forgós karabinert, meg hosszú vontató kötelet. Vagyis hasonlót. Többé nem lehetett làtni az utcàn. Sajnàltam szegényt, de a gyerekemet még jobban sajnàltam volna ha megharapja.....

2015. okt. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Állatvédőrség, Lakos György (ő mindig próbál segíteni, állandóan úton van, csodálatos ember!), esetleg Amstaff Rescue, Roti/németjuhász fajtamentés (bár a német juhászról nem hallottam jót..)

Szerintem azért mennek közel, mert szeretetre vágynak, lehet, hogy éhesek is:(

Az én kutyám, amstaff-német juhász keverék, eléggé zord külseje van, utcán kóborolt, mindenki zavargatta, féltek tőle, le akarták lövetni, aztán egyszer én is találkoztam vele, volt nálam kaja, annyira hálás volt, minden szép szónak örült, bepisilt örömében és félelmében egyszerre, nem is tudom, hogy mit csinálhatott vele a gazdája, de a kinézete és fajtája miatt meg még az idegenek is bántották :(

Pedig szegény annyira vágyott a szeretetre, komolyan képes lett volna egy fűszálat is hálásan követni, ha az megsimogatja...


Ha esetleg nem fél valaki a kutyától akkor be lehetne vinni a közeli menhelyre is.

Jegyzőhöz menj el, mutass be neki minden papírt, ami az ő hatáskörébe tartozik (ő állapítja meg, hogy tarthat-e személy kutyát, meg milyen körülmények között van,m stb. Ha állatkínzás van, akkor hatósági állatorvost hív, de ha ilyen mint a ti esetekben, akkor kénytelen a gyepmestert hívni, akinek egyébként kötelessége a kóbor kutyákat elvinni. Ha van chip bennük, akkor visszakerülhetnek (bár nem mindig adják vissza, mert ugye felelőtlenség), de chip nélkül kóbornak számítanak akár van gazdájuk akár nem, és a gyepis nem kérhet ezért semmit. Azért van altatás a gyepmesteri telepeken mert nekik nincs 1%, nincs segítség, kénytelenek altatni.

Jó lenne valami nagyobb hatalmú jegyzőt megkeresni, ha a ti városotokban lévő nem akar cselekedni.

2015. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!