Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hallottatok erről a rémséges...

Hallottatok erről a rémséges 'állatkertről', ahol állatkínzás folyik?

Figyelt kérdés

Egy pár kép: [link]


És a petíció, amit aláírhatsz a bezárását követelve plusz angol nyelvű leírás: [link]


2014. máj. 28. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Hát ott az emberek sem élnek jobban, tizenéves utcagyerekek szemétdombról szedik össze az eladható dolgokat.

Petíció hatására állat-menhelyeket hatóságilag rendszeresen bezárnak, az ott lévő állatok közül csak egy-kettőnek találtak helyet, a többit "elaltatják".

2014. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem még az is jobb lenne azoknak az állatoknak, ha elaltatnák, mint hogy ebben a nyomorban szenvedjenek.
2014. máj. 28. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
A büdös életben nem láttam még, h online petícióval el lehetett bármit is érni külföldön....
2014. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Little Red: akkor felhívnám a figyelmed a PETA munkásságára, ami ha jól tudom, petícióval, de minimum internetes kampánnyal érte el, hogy a légitársaságok ne szállítsanak kísérleti majmokat. Már csak egy légitársaság vállalja, az Air France.
2014. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Csak a PETA nem olyan "petíciót" indít, h az adott elnöknek elküld egy rakat ismeretlen ember által virtuálisan aláírt e-mailt....
2014. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom meg van határozva, hogy bizonyos mennyiségű aláírás esetén foglalkozniuk kell az üggyel - aztán hogy mit lépnek, az már más kérdés.

Én alá szoktam írni ilyeneket, már csak azért is, mert ha összejön a kellő mennyiség, benyújtják, esetleg a sajtóban is megjelenik, többen tudnak róla és bízom benne, hogy lesz valami eredménye.

2014. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk egy példa, hogy a nyugati humanizmus sokszor mennyire "hasznos" tud lenni. Sajtó felkapja a hírt hogy milyen embertelen körülmények közt dolgoznak bangladesi 12 éves gyerekek napi 10 órát cipőgyárba, ami a világ egyik legnevesebb sportszergyártójának beszállítója. Erre a neves sportszergyártó felmondja a szerződést (többet fizetett egy neves kosarasnak egy 5 perces reklámért, mint korábban még saját tulajdonú ázsiai gyáraiban dolgozó összes munkásának egy év alatt), a sok 12 éves, meg mehet az utcára koldulni vagy szemet gyűjteni.
2014. máj. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez utóbbi már inkább a marketing kategóriája: mivel a köztudatba került, kik gyártják a 40 ezres sportcipőket és a népeknek ez nem tetszik, nem akarják "támogatni" a gyerekmunkát a vásárlásukkal, a cég úgy láthatja, többet veszít ezzel, mint amennyit nyer az áron. De szerintem valójában ugyan olyan olcsón és hasonló körülmények között fogják gyártatni a termékeiket továbbra is, hiszen a maximális profit a cél. Hogy a gyerekeknek adjunk-e munkát vagy sem, melyik a jobb nekik, az egy nehéz kérdés.


Egy állatkert viszont teljesen más téma, bár gondolom ezek is azért tartják ezeket az állatokat és azért így, mert még így is tudnak profitot termelni, főleg, hogy az állatokra a minimálisan szükséges összeget sem fordítják. Azt viszont nem mondhatjuk, hogy az állatoknak jó lenne ez a "lét", mint ahogy esetleg a filippínóknak jó az, hogy havi két dollárért dolgozhatnak, mert különben éhen döglenének.

2014. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!