Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Műszempilla? (Nercszőr)

Műszempilla? (Nercszőr)

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, vannak műszempillák, amik 100% nerc-egyé-szőrből készülnek, és ezért a szőrért nem bántják az állatokat, hanem a kifésült szőrüket használják fel.

1. Ez lehetséges? Manapság elég ritka, hogy ilyesmire gondoljanak az állatok érdekében.

2. Ha valós is, nyilván nem a legkényelmesebb helyen tartják őket (szűk, zsúfolt ketrec, stb - feltételezem).

3. Van olyan műszempilla egyébként, amihez nem használnak fel semmi ilyesmit, szóval 'állatvédelmileg tiszta'?



2015. dec. 14. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

SZERINTEM az alábbi eset áll fenn, ha valaki jobban tudja (lepontoz) kijavít:

Vegyük például az ecsetet, ami lószőrből készül:

Nem, nem kínoznak meg hozzá egy pónit, csak simán lenyírják a téli finom puha bundáját. (Csak póniló, mivel az ő szőre az évszádok során a hideg éghajlathoz alklamazkodott)

Ugyanezen allegórián alapul a nyestféle ragadozók bundája is, bár vannak olyan "gyárak" ahol valóban kis ketrecben tartják őket-de ott nem műszempilla készül szerintem.

2015. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Műszempillát az esetek nagy részében szintetikus anyagokból csinálnak, nem pedig kisállatok levedlett szőréből.
2015. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanazoktól a nyércektől származik, amiket a prémjükért tenyésztenek. Nem fésülgetik ezeket az állatokat, már csak azért sem, mert nem szelídek. És egyébként is rengeteg alapanyaghoz jutnak a szőrme feldolgozásakor.

Vannak szintetikus műszempillák is, nem kell hozzá állatok szenvedését támogatni.

2015. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!