Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kinek kell bejelenteni ha...

Kinek kell bejelenteni ha megkötött kutyát látok?

Figyelt kérdés
Tudtommal a törvény már tiltja hogy megkötve tartson valaki kutyát...Ennek ellenére még egy csomó helyen úgy vannak szegény kutyusok...Jelenteni szeretném csak nem tudom kinek kell
2016. márc. 5. 00:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó..te nevezed magad állatbarátnak?? Ne hülyéskedj már. Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, vagyis, hogy hol kell jelenteni az ilyen esetet, akkor húzd el innen a beled de ku*va gyorsan!!!! Mi az, hogy a kutyák mindig meg voltak kötve? Ezt honnan szeded???? Az én nagyanyám is mesélte (aki mellesleg most lenne 90), hogy náluk sem voltak megkötve a kutyák soha. Minek tart kutyát olyan, akinek ott van a tyúk ól?? Dísznek vagy minek? Te szerencsétlen.
2016. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 $$$$$ ***** válasza:
0%

Na ide figyelj. Engem te ne oltogass mivel valószínűleg egy olyan ember vagy aki még kutyát nem látott közelről max yorkshire terriert meg ilysn kis ölebeket. Fogadni merek rá hogy nagymamád falun lakott nagy telekkel ami nem volt beparkositva vagy füvesitve tehàt ilyen szempontból elfért a kutya.....

Másodszor meg falun úgy ment ha egy kutya megölt egy tyúlot vagy bármit, agyonütötték gondolkodás nélkül. És ez addig zajlott ìgy ameddig nem találtak egy olyan kutyát ami nem bántotta a haszonállatokat. Sőt tovább megyek nagy apám mesélte hogy az egykori szomszédjuk aazért ütötte agyon a kutyáját mert megevett egy tojást. Szóval régen így ment falun gondolom ezt kihagyta nagymamád.

És amúgy is pont azt akarja megértetni velem együtt a válaszadok nagy része a kérdezővel hogy ne jelentse. Szóval pont nincs rád itt szükség . Te szerencsétlen ;)

2016. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 $$$$$ ***** válasza:
14%
Most a félre értéseket elkerülve én se azt mondom hogy egy kis sz*r 1 méteres láncon kell tartani. Hanem futóláncon vagy legalább egy 3-4 méteres láncon. Amik már jók mivel gyakran egy kenelbe kissebb helye van mint amit egy futóláncon be tud járni. Valamint a kenel se nagyobb 3-4 négyzet méternél. Amit egy 3-4 méteres láncal is be tud járni. Szóval meg kéne értenetek hogy egy 3-4 métered láncal és egy 3-4 négyzetméteres kenellel ugyanott vagytok ;)
2016. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%

"És mivel azok a kutyák amik meg vannak kötve valószínűleg megkötésnèlkül megölnék az egyéb állatokat (pl tyúk ) vagy össze b*sznák a kertet tehàt láncon a helyük."

Ez azért érdekes gondolat. Kutyát lehet házban is tartani, sokkal nagyobb mozgásteret ad egy családi ház, mint egy lánc. A kutyát ugyanúgy és nagyjából ugyanannyit kell mindkét esetben sétáltatni.

Továbbmegyek. Feltalálták a kerítést. Szóval igenis el lehet keríteni egy területet, amikor kertes házban éltünk mi is ezt csináltuk. Elől volt a kerti tó, egy kis japán sziklakert szerű rész, mellette néhány virág, 2 rózsabokor, bazsarózsa. Ide nem mehetett a kutya. Középen egy nagyjából 5-600 m2-es kert ahol a kutya kiélhette magát, játszhatott. Aztán hátul volt pár tyúk a kertben és emögött egy kiskert földieperrel, paradicsommal, hagymával és paprikával. Nem kell kovácsoltvaskapu, meg egy mit tudom én milyen kerítés, elég egy szimpla csirkeháló, ha másra nincs pénz, természetesen úgy megcsinálva, hogy a kutya ne menjen ki alatta, kis ötletességgel mondjuk egy alumínium lapból készíthető bejárat. Persze a költségek függenek a kutyától is. Ha erre sincs pénz, a kutyatartás sajnos áldozatokkal jár, szóval az inkább ne tartson kutyát, mondhatnám: "miből állja az egyéb (például orvosi) költségeket a kutya számára?".

Alapvetően szerintem a válaszadók nagy része nem azzal ért egyet, hogy egész nap kikötni a kutyát olyan jó dolog lenne. Hanem arra, hogy amikor például egy kerti sütögetés/szalonnasütés van ismerősökkel, nem feltétlen jó, ha ott van a kutya, arra a néhány órára nem tragédia kikötni.

Vagy az a válaszoló, aki olyan pórázt használ, amivel az egész kertet be tudja járni is egész érdekesen hangzik, bár nem nagyon tudom elképzelni.

A póráz méretére egyébként már korábban is voltak szabályozások, amelyek tudtommal 2 méter volt a kistestű, 4 méter a közepes és 6 a nagytestű kutyák számára.

Egy 3-4 négyzetméteres kennelről pedig no comment, az is szabálysértő egyébként.

Ásni pedig általában az unatkozó kutya ás, aki nem kap elég foglalkozást, persze ez azért nem mindig igaz teljesen.

2016. márc. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
20%
22-es, te valószínűleg akkor tyúkólban nevelkedtél. Rengeteg kutyám volt eddig, a volt alatt pedig azt értem, hogy egy csomót az utcáról fogadtunk be, elláttuk örökbeadtuk. Segítettünk amelyiken csak tudtunk. Jelenleg is van egy 12 éves retriverem, te üres fejű lib*. Jah bocsi, nem akarom sértegetni a libákat. Lényeg, nem hiszem, hogy a kérdező értékeli a magad fajta hozzászólásokat. Te kis pi*a, szóval takarodj!!!
2016. márc. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Eltért a beszélgetés a tárgytól, úgy vélem. A behozott törvény jó. Jó, mert nem tilt, hanem szabályoz, méghozzá épeszűen. Kevés az ilyen törvény, örüljünk neki: a kutyáknak is biztosítja a jólétet megkötve is, és az embereket sem lehetetleníti el.


Nekem annyi kérdésem lenne a kérdezőhöz, hogy miért akarja feljelenteni azokat az embereket? Mekkora kutyákat látott, és mekkora láncon? Milyen körülmények között?


Bár legutóbbi hozzászólása alapján, kezdek kételkedni benne, hogy a jó szándék vezérelné, elvégre gond nélkül leférgezett itt néhány olyan embert, akiknek felállt a hátukon a szőr attól, hogy akadt itt valaki, aki önkényes spicliként járná az utcákat, és kukucskálna a kertekbe, ellenőrizve, hogy lát-e odabenn láncot, a lánc végén meg kutyát...de vajon tisztában van-e vele ez az önjelölt igazságosztó (igen Kérdező, még mindig rólad van szó), hogy mekkora testű kutyánál milyen hosszúságú lánc esetén kell fényképezőgéphez kapkodni, és aztán győzedelmes hajrával a Jegyzőhöz rohanni? Hm? Remélem, nem mondtam neked újat azzal, hogy nem tilos láncon tartani az ebeket, csak megfelelő körülményeket és lánchosszúságot kell hozzá teremteni?

2016. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Sehol, amíg nem tudod bizonyítani, hogy a kutya rendszeresen láncon van tartva. Ugyanis az alkalmi láncon tartás engedve van. Ha tudod bizonyítani akkor önkormányzat,jegyző Állatvédelmi Egyesület....
2016. márc. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Annak aki megkötötte!
2016. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!