Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kutyám levakarja a szőrét,...

A kutyám levakarja a szőrét, a farka vége már szinte véres, mi állhat emögött?

Figyelt kérdés
A kutyámon csúnya foltok vannak. Azokon a helyeken nincs szőr és néhol szinte véres, varas. Nem gyanakszom rühre mert nem nagy területen jelentkezik ez, csak ahol vakarja. A combján nagyon csúnya, de már a farka vége is.Minden télen jelentkezik ez de fele nem ilyen csúnya. Mi lehet ez? Valami betegség? Hogy kezeljem mit vegyek neki? Vagy vigyem állatorvoshoz? A kutya 3 éves szuka Amstaff.
2016. márc. 5. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez beszarás, hogy már 3 éve ezzel kínlódik szerencsétlen és még csak most jut eszedbe, hogy esetleg elkellene vinni orvosnoz! Igen,vidd orvoshoz!
2016. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első, tanulj meg olvasni. a kutya három éves, szó sem volt róla hogy egész életében beteg lett volna.

Kedves kérdező: tényleg vidd orvoshoz. bőrbetegségnek tűnik, nem biztos hogy nem rühes. Ne hagyd kínlódni a kutyust.

2016. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szó sem volt róla, hogy 3 éve ezzel küzködik. :) Mindig gyönyörű fényes szőre volt. Tavaly télen meg csak a mancsánál volt fakó kicsit a szőr és azt annak tudtam be hogy sokat fekszik és attól.
2016. márc. 5. 16:41
 4/13 anonim válasza:
Milyen táppal etetsz ( 5 amstaffom van )
2016. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mi kutyánknál ugyanez volt, egy allergiateszt után kiderült, hogy nagyon durva allergia, majdnem mindenre túlérzékeny szegény, úgyhogy allergiaszezonban minimális sétával, és hipoallergén táppal vészeljük túl.
2016. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
50%

Kedves Kérdező!

5 Amstaff-om van van, azért is kérdeztem a tápot tőled, mivel etetsz?Ha hosszútávon 1 fajta táppal eteted hosszú ideje, sajnos feltelítődik a szervezetében ,és allergiás reakciókat vált ki náluk.. sajnos ugyan ez a jelenség volt,nekünk a Brit táp váltotta ki..Először indult vakaródzással,foltokban hullott a szőrük, mancsai bedagadva, 2 hét alatt zajlott le.. Gondolom Hallottad már? Csirkeallergia.. ? :D Na, olyan nincs ! A kutyusaim továbbra is "felbuggyantott" csirkealkatrészeket esznek, havi 150.- kg -ot , tápváltás keményen megvolt..És, szinte el is vettem tőlük ! ACC táppal hoztam rendbe a kutyusokat.. (ez egy spanyol táp) kevésbé ismert.. de nagyon jó.. Nálunk már csak a táp.. kiegészítő , nem jó az semmire..marad a havi 150.-kg husi, mellé rizs, zöldségek ,és gyümölcsök ! Kutyusaim ,gyönyörűek, makk egészségesek...

2016. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Allergia nagy valószínűséggel.


Mit kap enni?


Télen kap vmi pluszt? Benti kutya?

2016. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
37%

Az én meglátásom szerint ,az összes baj, allergia okozója a táp!!

Addig kell nekik adni ,amíg a kutyus kellőképp fel nem lesz építve, én 8 hónapos koruk óta ,szinte elenyészően adok nekik tápot, azt is kintről hozatom fele áron,mint amit itt nálunk lehet kapni, ráadásul... közel nincs olyan minőség. Én úgy gondolom, a lusta embereknek kényelmes ez a megoldás, utána szaladgálna vele az orvosokhoz :DD Én, napi szinten főzök az 5 kutyámra, nem kevés idő, de én vállaltam őket, és tudom,hogy mit esznek.. nagyon el vannak kényelmesedve a kutyatartók .. sajnos a legtöbbje csak saját igényét nézni, a szerencsétlen állatét nem.. Jó neki a 20.000 -ft os..táp..Hogyne.. szín tiszta üzlet :DD Olyan összetevőket tartalmaz, hogy maga gyártó sem tudja,a kutyáinknak szüksége sincs rá !! csak tömi a zsebét., kihasználja az emberek butaságát!! Évek óta kutyákkal foglalkozom, és működik a gyakorlatba vitt elméletem ! Gyönyörű, egészséges.. életerős családtagjaim vannak !!

2016. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg senkinek nem kéne neten keresztül, látatlanban diagnosztizálni a kutyát!!! Legfőképpen, mert erre még állatorvos sem képes!! Akit a kedves kérdező a leghamarabb felkeres, ugye???
2016. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Természetesen vidd el állatorvoshoz, ez nem kérdés.

Sok minden okozhatja, állatorvos tudja megállapítani bőrkaparék, esetleg vérvétel alapján.

2016. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!