Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek? Valaki a közelben...

Mit tegyek? Valaki a közelben fagyállókat rak ki és a macskák ez miatt elpusztulnak.

Figyelt kérdés
6 macskám volt...2 maradt..a 4ből 2 nőstény volt és vemhes...az egyiknek már csak kb 1-2 hét kellett volna h szüljön...nem találjuk a tettest..a szomszédok is idegesek mert az ő macskáikat is megmérgezték...elegem volt már nem bírom ezt tovább nézni...anyukám írt az állatvédelmi rendőrségnek vagy kiknek...de nem csinálnak semmit...mert h nem tudjuk h ki teszi...ki vagyok már idegileg...próbáltuk megmenteni őket...de már egyiken sem lehetett segíteni...állatorvosok se tudtak mit tenni pedig időben vittük őket...az utcában alig látni már macskát...20at min. megmérgeztek...
2016. ápr. 15. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudsz mást csinálni, mint hogy nem engeded ki a házból a macskákat. De amúgy engem is felháborít, mennyire nem tesznek semmit a hatóságok az ilyen szemétládák ellen. Én tutira lecsuknám jó pár évre.
2016. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
tennének, de lehetetlen megtalálni ki volt, csak ha lebukik....
2016. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
valahogy le kell buktatni
2016. ápr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
anyám gyanakszik valakikre...csak nekik nincs semmilyen állatuk...de nemtudom...nehéz róluk elhinni..bár annyira nem ismerem őket...de úgy se vallja be senki :D
2016. ápr. 16. 08:27
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Namost először is tisztázzunk valamit, a magyar törvények szerint minden állattartó köteles gondoskodia arról, hoyg állata a magánterületéről nem mehessen ki felügyelet nélkül. Ez macskára is vonatkozik! Ha mégis kimegy, és baleset, mérgezés stb éri, akkor az az így jártál esete, kiváltképp, ha amárgezőnek van annyi esze, hogy olyan csapdát állít amit rendeltetés szerűen nem macskának szoktak. Akkor tökéletesen védett, és ha 100 macska pusztul el, akkor sem tudod felelősségre vonni, maximum gondatlan károkozás miatt. Szumma szummárum, továbra is az állattartó feleőssége vigyázni az állatára, még akkor is, ha az nem könnyű.
2016. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos nem mindenki született normálisnak. A középkorban is volt arra példa hogy egyik pápa utasítást adott a macskák megkínzására és megölésére. Az emberek közül a birkák és állatgyűlölők végre is hajtották. Majd jött a jól megérdemelt büntetés a természettől: Az elszaporodó rágcsálók elterjesztették a pestist. Akik megmaradtak valószínű megtanulták hogy jobb ha macskákat lehet látni az utcán mint rágcsálókat. Akár gazdátlan macskákat is.

De mai példát is tudok mondani. 30 éve a laótelepünkön még nem volt divat a sok kutya. Pontosabban egyre sem emlékszik itt senki. Ezért a macskák nappal is zavartalanul itt lehettek, akár gazdátlan akár nem. Ezért rágcsáló sem volt. Pedig a szemét ugyanúgy kiborult mint ma. Aztán ki tudja milyen okból de divat lett a kutyatartás a lakótelepen. Nincs olyan perc hogy ne lehessen látni kutyát vonszoló életunt egyént. A macskákat elzavarja a kutya, ezért még a rágcsálóirtó cégek tevékenysége ellenére is megdöbbentően sok a rágcsáló. A lakónak a vécéjéből is bújt már elő patkány, a csatornán keresztül került oda. Kéthavonta van egér a társasházi folyosón. Persze a lakók úgy sikítoznak a láttára mint ha egy nagy barnamedve tévedt volna be, azok is akik kutyákat tartanak és láttuk is hogy elkergetik vele a macskákat.

Ezért döntsük el mi legyen:

1. Ártalmatlan macskák járkáljanak minden felé, amiket néha gyerekek is tudnak simogatni.

2. Rágcsálók közt éljünk és még éjjel is előbújjon a vécéből és csipkésre rágja a hülye polgár fülét és csúnyább legyen mint azelőtt? Persze tisztelet a kivételnek, hisz mindenki nem hülye és nem mérgezi a macskákat.

A fagyállót igya meg önmaga aki eddig a macskáknak raka ki. A macska hasznosabb élőlény mint ő.

2016. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ez a másik, igenis hasznosak a macskák, főleg vidéken.
2016. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanoda teszi ki, megtaláltátok már, hogy hova rakja ki? Mert én oda arra a területre fölraknék egy éjszakára valami jobb minőségű kamerát jól elrejtve, aztán másnap visszanézném, hátha kiderül, ki hozza a szeretetcsomagot a macsekoknak.
2016. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
majd megpróbálok házról házra járni és kitalálni vmit amiért fagyállót kérnék kölcsön...és hátha kiderülne h kinek van a közelben...és akkor megvan...szerintetek?
2016. ápr. 16. 13:48
 10/17 anonim ***** válasza:
#2 Nem lehetetlen megtalálni, csak nyomozni kellene, amire nem hajlandók sem pénzt, sem energiát szánni. Persze ha valamelyik nemzetiségi inna belőle, rögtön megtalálnák az elkövetőt. Meg sajnos a társadalmi megítélése sem egyértelmű az ilyen eseteknek. Úgy egy hónapja valaki valamelyik hivatalos szervtől nyilatkozott, hogy vigyázni kell a házi kedvencekre, mert vannak, akik nem szeretik a macskát, kutyát, és fagyállót tehetnek ki nekik. Csak azért nem vágtam valamit az arcába, mert a tévét én vettem, sajnáltam volna. Ami felháborított, az a hangneme volt, olyan természetesen közölte ezt, mintha az embereknek szívük joga lenne megölni az állatot, ha útban van nekik, a gazdi vigyázzon, ha nem akar konfliktust. A médiának az lenne a dolga, hogy megtanítsa az embereknek, hogy ez egy mocskos és kegyetlen gyilkosság, amit minden épeszű ember mélyen elítél.
2016. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!