Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppijaim sorban felpuffadnak,...

Guppijaim sorban felpuffadnak, szinte szögletes lesz a hasuk (nem levertek, esznek stb. ), aztán elpusztulnak. Mitől lehet ez? 94 l -es akváriumom, , van benne szűrőberendezés, s használok a vízbe antiklór cseppeket is.

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kaja után van ez akkor az én tippem nitrát vagy nitrit mérgezés.

Lényegében mindkettő ugyanaz, a halak bélrendszeréből a nitrit gátolja a vér oxigénszállító képességét majd a halak elpusztulnak.


Nitrátmérgezés, öregebb akváriumnál a halak esznek és a vízben levő nitrátot (NO3) nitritre bomlik (NO2) a gyomorban található baktériumok által, majd így nitrit mérgezés, száraz tápoknál amihez sok víz kell a halnak gyakoribb.


Lehet nitrit mérgezés ha 1 hónapnál frissebb az akvárium, vagy valami feleslegesen ki lett cserélve, takarítva.


Mindkettőn segít a részleges állott vizes csere, ha friss az akvárium akkor a heti 2x 20-30%vízcsere.


Antiklór az lényegtelen, a biológiai szűrés lényeges, az meg az akváriumi higiénián múlik, vagyis a gondozáson, mi hogy van csinálva az akvárium körül.

2014. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kb 30%-os vízcserét hetente csinálok,valamikor kicsit csúszok vele.Ami újkeletű az az,hogy kiszedtem a műnővényeket és élőket tettem bele.Hozzá az állatkereskedésben kapható nővénytápoldat,(aminek nem tudom a nevét)na ezt csepentettem bele.Ez volt két napja,tegnap elpusztult egy mollym,de ez most nagyon furán,mintha részeg lenne.Nem volt egyensúlya,úgy úszott.Ma ismét elhullott egy szifóm,hasonló tünetekkel.A guppim pedig ezzel a nagy hassal úszkál,látszólag nincs baja,de biztos vagyok benne,hogy pár nap és elpusztul,mert volt már ilyen.
2014. dec. 28. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!