Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatkísérletek tényleg...

SZJG kérdése:

Az állatkísérletek tényleg annyira rosszak lennének?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele milyen körülmények között tartják ezeket az állatokat és azzal is ,hogy milyen kockázatokkal járhatnak a félresikerült kísérletek. Viszont másik oldalról nem gondolnátok, hogy a rák, szívroham stb. megelőzéséhez szükséges lenne, hogy először állatokon teszteljék a gyógyszereket? De itt végül is nem is csak a gyógyszeriparra gondolok, a szépségiparban is ugyanilyen fontos ,hogy megbízható terméket adjanak. Hogyha szerintetek az állatkísérleteket úgy ahogy van meg kéne szüntetni mit ajánlanátok? Hogyan lehetne biztonságos, eredményes termékeket a piacra juttatni? Az állatvédőknek van erre egy külön elképzelésük?

2016. jún. 25. 09:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk alapból nem kéne olyan dolgokat akár krémekbe rakni, amitől bárki bőre lerohad fél perc alatt, legyen szó emberről, vagy állatról..
2016. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%
szépségiparnál én se támogatom az állatkísérleteket, de gyógyszerkutatásnál nélkülözhetetlen.
2016. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

A probléma az, hogy az állatok szervezete max 30%ban reagál úgy a dolgokra mint az emberé.

Kövezz meg, pontozzatok le, de én életfogytiglanra ítélt rabokon kísérleteztetnék. (tömeggyilkosok, pedofilok, erőszaktevők)

2016. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%
Tudod rohadtul nem értek veled eggyet... a gyógyszeriparban oke deh azért a szépségiparban nehogymar állatok életével kelljen fizetni hogy neked ne legyen ráncos az arcod... már bocs.. letudod képzelni min mennek keresztül? Úgy bánnak velük mint valami játékkal... ha elhúzza a fejét,vagy harap az állat,hozzabasszák a falhoz azt jöhet a másik. Azt még úgy felholtan otthadjak szenvedni... hat gratulálok ha neked a kis krémed fontosabb
2016. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz,hogy az emberi szervezet másképp reagál(lásd.70-es években a Contergán botrány).

Egy csomó dolgot lehet szövetkultúrákon is vizsgálni.

A kozmetikumokba egy rakás káros cart beleraknak,de kaphatóak már kizárólag természetes alapanyagokat tartalmazóak is,igaz nem olcsók.

2016. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet azzal, amilyen embertelen környezetben tartják az állatokat, de azzal sem, hogy a szépségiparban nem kéne alkalmazni állatkísérleteket. Ez ellen annyira felesleges szerintem lázadni, mivel addig amíg az emberek megveszik a különböző kenőcsöket stb. addig valakin tesztelni kell. Komolyan inkább az egereket védjük, minthogy több ezrek bőrén jelenjen meg allergiás reakció? Igazából nem azért írtam ki a kérdést, hogy veszekedjünk, csak valamiért azt hittem, hogy akik ennyire kitartanak emellett az ügy mellett, azoknak van valami jobb elképzelésük, mit lehetne tenni.
2016. jún. 25. 11:44
 7/31 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó a szövetkultúra alatt mit értesz? Ez hatásosabb módszer? Miért nem ezt használják a cégek az állatok helyett? Nem támadásból írom csak érdekel, mert erről még nem hallottam.
2016. jún. 25. 11:47
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan kémiai anyagok,amelyek sejtekre való hatását tenyésztett szövetkultúrákon is lehetséges vizsgálni. Nyilván az egész szervezetre való hatást,vagy egy gyógyszer hatásmechanizmusát így nem lehet vizsgálni.

A kozmetikumok hatását egyébként elsősorban fehér szőrű,piros szemű (albínó) nyulakon,tengerimalacokon vizsgálják,mivel az ő bőrük,szemük a legérzékenyebb.

2016. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Hármas vagyok, én írtam más alternatívát.

Hatásosabb volna, és nem ártatlan állatok halnának kínhalált, hanem olyanok, akik rászolgáltak.

Az adórendszernek se ártana, nem a mi adónkból etetnék a gyilkosokat a börtönben, sőt, hasznuk is lenne.

Amúgy nem egereken, hanem Beagle fajtájú kutyákon kísérleteznek a legtöbbet, illetve majmokon.

Mellesleg ha szerinted az nem embertelen, hogy 1x1 négyzetméteres helyen vannak, sosem látnak napvilágot, és kemikáliákkal mérgezik őket, akkor súlyos bajod van.

Menj ki szépen a fürdődbe, és csöpögtess egy nagyobb mennyiségű tusfürdőt/sampont a szemedbe, és ne töröld ki, hanem várd meg még elmúlik.

Ugye hogy szar belegondolni? Na ez nekik még csak a szenvedéseik legkisebbje.

2016. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
9:Ezt nekem írtad?
2016. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!