Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A menhelyen a befogadásra...

A menhelyen a befogadásra váró állatok (cicák, kutyák) egészségesek, orvos által meg lettek vizsgálva?

Figyelt kérdés

2016. aug. 6. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, amikor bekerülnek megvizsgálják őket, ha valami gond van vele, akkor nem rakják a többihez, előbb meggyógyítják.

Még a gyepmesteri telepeken is megvizsgálják őket.

2016. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megvizsgálják őket igen,de nem 100%,hogy egészségesek.Lehet krónikus betegségük amit gyógyítani nem,de szinten tartani lehet.Ettől függetlenül örökbeadják őket.Természetesen ezt nem hallgatják el,a lehetséges örökbefogadó elől.
2016. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen még ivartalanitanak is
2016. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, a legtöbb menhelyen igen. (Kevés ellenpélda van, mint most nemrég a sárospataki).


Nálunk a felnőtt állatok mind ivartalanítottak is már, megvan minden oltásuk és chipjük. Rendszeres orvosi felügyelet van.

Vannak persze beteg állatok is, akik ilyenkor el vannak különítve, míg gyógyulnak. Vagy krónikus betegek, akik soha nem gyógyulnak meg, de élhetnek kezeléssel (mint pl. az epilepszia).

A gondozók természetesen elmondanak mindent az adott állatról örökbefogadás előtt.

2016. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak egy rossz kivétel az én esetem, de én sajnos bolhasan fogadtam örökbe a kiscicamat, allergiás, krónikus beteg (szerencsére nem halálos beteg), és nem mondtak, h bármi baja lenne. Ivartalanítva volt, bár kulcslyuk technikával. (nem túl szepen)
2016. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megkapják a kötelező oltásokat ha nincs bennük chip akkor azt is kapnak a legtöbb helyen ivartalanítják őket persze ezeket a költségeket a leendő gazdinak kell állnia
2016. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Selyem12 válasza:
Igen egészségesek. Van ahol el sem engedik vinni oltás nélkül.
2016. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!