Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lajhár háziállatként, kb 6000...

Lajhár háziállatként, kb 6000 euro/db, vélemények?

Figyelt kérdés

Egy német városban van egy nagy állatkereskedés, ahol van sokféle háziállat. A "fénypont" a lajhár. Nem voltam ott, csak dokumentációt láttam. Egy beépített fán lógott két lajhár ketreccel körülzárva.

Gondolom be lettek fogva a természetes élőhelyükön, most közszemlére téve árulják őket. De tuti nem lesznek boldogok, mert ők nem háziállatok. Meg hogyan tudna nekik valaki hasonló élőhelyet biztosítani, mint amit ő a természetben megszokott? Ha ingyen lenne se vinnék haza lajhárt, mert a lajhár helye a természetes élőhelyén van.


2016. szept. 7. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik állat helye a természetes élőhelyén van. Amúgy igen, a lajhár szerintem sem való házhoz.
2016. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez illegális, a "lajcsi" kihalófélben levő védett állat...
2016. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Meg hogyan tudna nekik valaki hasonló élőhelyet biztosítani"


Láttad már Jacko Neverlandi birtokát?

NA ő tarthatott volna lajhárt is.


Aki 6000 eurot, azaz közel 2millió forintot kifizet egy "háziállatért", az nem a panelba viszi haza, hidd el.

És az is lehet, hogy feltételei vannak. Nem tudom, hogy megy Németországban, de lehet, hogy bejelentési kötelezettsége van, és lehet szigorú tartási feltételek.

KB mintha állatkertben élne.

2016. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én Németországban élek, úgy tudom vannak bejelentésköteles állatok, amúgy az átlag német halandók általában inkább kutyákat szktak tartani.

Azt is hallottam, h bizonyos egzotikus állatok vásárlását tanácsadás előzi meg (piros ponttal jelzett állatok) de a gyakorlatban ez nincs komolyan véve.

2016. szept. 7. 13:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egy lovat akartam, de anya nem engedi. Pedig a kisszobában elfért volna. :D Nem is értem anyámat, az igaz, hogy a 10.-en lakunk, de van lift. :D:D
2016. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy műanyagból voltak? Amúgy is, nem egy mozgékony állatok, aztán ott hátrább, ketrecben fel sem tűnik...
2016. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Élők voltak
2016. szept. 7. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:

1000nyi olyan állatot lehet venni és otthon tartani, amit nem kéne, most miért épp a lajháron akadsz ki?


(Egyébként szerintem ép ember nem vesz lajhárt. Mi a fenének? Még a halak is sokkal izgalmasabbak.)

2016. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Mivel a lajhár veszélyeztetett, ahogy fent is írták, nem lehetett vadbefogott. Mivel legálisan csak CITES papírral, tenyésztett példányt lehetséges vásárolni, és valahogyan kétlem, hogy pont egy német kereskedésben ne tartanák be ezeket a szabályokat. Egyébként a lajhár természetes viselkedési igényei nem éppen kielégíthetetlenek. Ha egy panellakásban nem is, de egy számukra berendezett kifutóban mindenféle állatkínzás nélkül tarthatóak. Akinek van 2 milliója lajhárra, annak belefér egy szoba is amit berendezhet lajhártanyának. Nem mondom, hogy feltétlenül jó ötlet a dolog, de egyáltalán nem garantált lajhárkínzás. Sokkal több probléma van hétköznapi háziállatokkal. Például egy aranyhal 500 Ft, egy valóban neki való akvárium meg 200ezer. Szerinted hányan tartják megfelelő helyen? Mégsem akad ki senki, sőt elfogadott, mert az aranyhal háziállat.
2016. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: sőt Ázsiában az a legújabb unorító divat, hogy kulcstartókat, amuletteket élő állatokkal adnak el. Kis átlátszó műanyag tartályka benne valami speciális folyadékkal (állítólag oxigénben meg tápanyagban dúsított), és ebben teknősök, békák, aranyhalak, szinte megmozdulni sem képesen, és a divatbolond fiatalok meg veszik, mint a cukrot. Undorító. :(((((
2016. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!