Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan védjem a sünit a...

Hogyan védjem a sünit a kutyám elől?

Figyelt kérdés
Van egy szep kutyam aki nem szereti a suniket en viszont igen ahogy minden mas allatot is. Egy ideje bekoltozott a szomszedba egy suni csalad vagy akar tobb is renderesen minden nap harcolni kell a kutyaval mert a suni atjon a kutya pedig tamad addig egyszer sajnos nem sikerult megmenteni egy kicsiket szeretnek segitseget kerni hogy hogyan tudnam oket a szomszedba tartani h ne jojjenek a kutyam kozelebe hisz veszelyes rajuk tekintve eddig almat es kortet vittem a szomszedba de a mai nap mar masodjara mentettem meg egyet mert visszajott

2016. okt. 17. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerítést megcsinálni úgy, hogy ne tudjanak átjönni a sünik.
2016. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
A süniket telepítsd át máshová. Talán ez bejön.
2016. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ha el lehetne kapni a sünöket, akkor a segítségükkel (akár 1 is elég lenne) könnyebb lenne a kutyát lenevelni a vadászatról.

Egyébként a sünök legkevésbé almát meg körtét esznek, szóval azzal nem igen fogod ott tartani őket.

2016. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Világos, tehát az a környezet változzon meg, amely évmilliók óta ilyen, nem pedig a te kutyád. Értem.
2016. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4es ha vadászkutyája van pl: drótszőrű vizsla , tacsi vagy agár akkor a büdös életbe nem tudja leszoktatni a vadászatról...
2016. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is vadászösztönei vannak. Nem lehet leszoktatni, sajnos. Nyáron gyakran fog gyíkokat, aminek nem is örülök, mert szeretem az állatokat. Volt már, hogy a másik kutyámmal együtt mindig el-elkaptak egy sünit. Ők a tettük után mindig rádöbbennek, hogy rosszat tettek, ezért ki sem mertek jönni a házukból, mert ilyenkor mondtam nekik: Szégyelljétek magatokat! De!! soha, soha nem bántottam őket!

Mióta a másik meghalt, a mostani kutyám már nem meri bántani a süniket, mert a társa nélkül nincs hozzá bátorsága. Idén nyáron is két süni bukkant fel és ő meg csak nézte őket.

2016. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Keverék kutyám van utcáról fogadtam be 2éve pittbull vagy roti az biztos van benne es elegge szeret vadaszni a madarakat is kergeti ea nem lehet leszoktatni rola de halistennek nem tudja elkapni a madarat. Meg a gyikokkal is probalkozik nyaron
2016. okt. 17. 21:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Mivel tudnám etetni a süniket h a szomszédban maradjanak?
2016. okt. 17. 21:55
 9/13 anonim válasza:
hernyók, bogarak, földigiliszták és csigák
2016. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól nem fognak ott maradni, csak ellustulnak, hozzászoknak, és ha abbamarad a kajáztatás, jobban megviseli őket.

Ugyanúgy, mint minden vadonélő állatnak az etetésének, szigorú szabályai vannak.

Talán tényleg a kerítést kéne jobban megcsinálni.


Amúgy gilisztákat, csigákat esznek, meg bogarakat, lárvákat, kisebb rágcsálókra vadásznak, a főtt tojást is szeretik. De gyümölccsel is kiegészül a táplálkozásuk.

2016. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!