Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Felelős vagyok azért ha a...

Felelős vagyok azért ha a szomszéd macskája átjön az én kertembe és a kutyám megöli?

Figyelt kérdés

Van egy kb két méter magas lemez kerítés, amin a kutya nem tud átmenni. És a macska sem alatta. Viszont a macska könnyen fölmászott a tetejére és átugrott.

Most azt mondja ha nem fizetem ki a 100 000 forintos Bengáli macskáját akkor följelent a rendőrségen.


A kutya meg volt kötve. (4 éves bullmastiff)


2016. aug. 1. 21:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy felelős érte, ezen ne is törd az agyadat. Az a legviccesebb, hogy ha feljelent ő fogja megütni vele a bokáját. :D

Nyilván ha elismeri hogy övé a macska, miért nem vigyázott rá? A kutyáddal akkor sem lesz probléma, ha nem volt megkötve. (mellesleg nem is nagyon kéne megkötve tartani)Ö

2016. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

nem vagy felelős. a gazda felelőssége az állatot a birtokán tartani. nyilván egy macskánál ez nehézkes, ezért ha olyan kedves nekünk,akkor bent kell tartani.

fajtatiszta macskát amúgy senki nem tart kertben,csak mondom.. legalábbis én még nem találkoztam ilyen hülyével.

ha a kutyád átszökött volna hozzájuk és megöli a macskát,akkor felelős lennél. de nem így történt.

2016. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm, reméltem hogy hasonló választ kapok. :)


A kutya nem láncra kötve él, de néha muszáj kikötni.

2016. aug. 1. 21:32
 4/22 H_Vivien ***** válasza:
100%
Hát... A macska így járt. Az a Te területed, ahol él egy kutya, szabadon, nyilván ezt a szomszéd tudja. A szomszéd macskája nem a Te felelősséged, semmi közöd hozzá. Kártérítést hiába kér nem szánt szándékkal nyírtad ki a macskát, hanem a kutyád tette, a kutyák pedig általában utálják a macskákat. Legközelebb vigyáz majd a macskára.
2016. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
a te tulajdonod a kert, a macskája az engedélyed nélkül tartózkodott ott,ennyi. csak zsarolni próbál... körbe röhögnék az ügyészségen...
2016. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan.

Sajnálatos dolog, de NEM a te felelősséged. A macska átment, kész ez van. A kutyád védte a területét.


Viszont a "kutya meg volt kötve" dologgal megütheted a bokádat, persze ha csak kivételes alkalom volt a törvény szerint is megengedett. De állandó jeleggel tilos kikötni.

2016. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Legközelebb nem mutogatod a hullát, hanem csendben elásod!

Most meg nem fizeted ki, aztán jelentsen fel, nem történik semmi!


Ha nem akarsz szomszéd háborút, akkor a lakásbiztosításod felelősség biztosítása alapján intézhetsz neki kártérítést, hogy befogja a száját!

2016. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
Bocs kimaradt a 7. válaszból, hogy a biztosító felé természetesen számlát kell bemutatnia a macskáról, de bizonyára azt se tud! :)
2016. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
21%
Nem, de azért a kutyán is lehetne valamit nevelni, mielőtt egy embernek is nekiesik.
2016. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9%
A mastiff az olyan mint a pitbull ugyi? Csak azért mondom mert következő alkalommal ha a rokon gyerekét késziti ki az udvarodon akkor nem lesz több kifogásod es mész a hüvösre.
2016. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!