Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Quatermain kérdése:

Hogyan lehet a leghatékonyabban nagy nyilvánosságra hozni egy olyan embert, aki egy közösségi oldalon általa elpusztított állatokkal pózol?

Figyelt kérdés
Rendelkezésre áll a neve, címe, telefonszáma valamint a munkahelye is. Értelmes, építőjellegű hasznos válaszokat várok.

#állatkínzás #garázdaság #közízlés megsértése #megbotránkoztató magatartás
2016. okt. 24. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Azzal kell kezdeni hogy ide is linkeled.
2016. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet, tiltja az oldal szabályzata.
2016. okt. 24. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bejelented a település jegyzőjének, csatolod a bizonyítékokat.


Ő az elsőfokú állatvédelmi hatóság, kivizsgálja (nyilván kivizsgáltatja valamelyik beosztottjával), aztán ha úgy látja jónak, feljelentést tesz.

2016. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz általa elpusztított állatok alatt. Ha agyonvert kiskutyákkal pózol, akkor az rendőrségi ügy, nyomtasd ki a fotókat és menj be feljelentést tenni. Ha vadász és elejtett vadról van szó, vagy éppen egy frissen levágott csirkéről, akkor maximum az oldalnak jelentheted az erőszakos tartalmú képeket. A nyilvánosságra hozás hülye ötlet, te vagy az egyetlen aki megütheti a bokáját személyes adatokkal visszaélés miatt. Ha tényleg bűncselekményről van szó, akkor amúgy sem ér sokat az internetes fröcsögés. Fel kell nyomni a hatóságoknál minél előbb.
2016. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eléggé kényes téma, mert egyik sem, de a társadalom normálisabb, kultúrált része elítéli és elvileg a törvény is. Ha az oldalnak jelentem, eltávolítják a képet és nincs bizonyíték. Én inkább a közvetítő szerepét szeretném játszani, rendelkezésre áll a kép, a profil és minden létező adat, de egy olyan tömeg közé szeretném ezt "bedobni", akik megteszik a szükséges lépéseket. A nyilvánosságra hozás csak egy rövid átmenet a történetben.
2016. okt. 24. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Állatvédők, de mondhatnál részleteket mert így nem jut eszembe más amit még tehetne.
2016. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyedül az a szerencséje, hogy kerüli a nyilvánosságot, mármint a neten, nem kommentel sehova. Biztos vagyok benne hogy utána az állatvédő, állatszerető emberektől kapná az "áldást" és valaki feljelentené azon nyomban.


1. Nem lehet bizonyítani, hogy nem ő ölte meg az állatokat.


2. Látszik az állatokon, hogy nem természetes úton pusztultak el.


3. És mivel megbotránkoztatást kelt a kép, ezért felmerül a garázdaság gyanúja.


Mit szóltok a "Vadászatra nincs szükség" és "A vadász öl" nevű oldalakhoz?


Jó, ott kifejezetten a vadászokra vannak kiéleződve, de ez is beletartozhat ebbe a kategóriába és ott elég sok olyan ember van, aki gyűlöli az ilyen szadista barmokat.

2016. okt. 25. 02:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne, szerintem ne a vadászos oldalakhoz, ők a vadászokat utálják és így ezt az esetet is meg fogják próbálni rájuk kenni, így is sokan azt vallják "Minden vadász egy büdös gyilkos" mert lövésük sincs mit egy vadász dolga valójában, inkább itt egy lista az állatvédő szervezetekről. [link]

Amúgy nem úgy működik hogy neki kell bizonyítania hogy nincs a képeken hanem neked hogy igen, ez olyan mintha azt mondta volna valaki hogy az utcán kiraboltad, mert van rólad egy fényképe a környéken és neked kéne bizonyítani hogy ott se voltál.

2016. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

na, akarom mondani nem neki kell bizonyítania hogy nem ölte meg az állatokat.

Hogy bizonyítod valaminek a meg nem történtét?

2016. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ha szorul a hurok nála mindenképp le kell tagadnia, hogy nem ő pusztította el az állatokat, hanem valaki más, ő csak fotózkodott velük, ez viszont elég nehezen hihető el.


Nekem semmit, tőlem kapnak egy képet, nevet, címet, mobilszámot, munkahely elérhetőségeit. Amennyiben a hatóság látókörébe kerül a dolog, azt majd a bejelentő megteszi, de itt már van elegendő bizonyíték.

2016. okt. 26. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!