Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetem leghatékonya...

Hogyan nevelhetem leghatékonyabban szobatisztaságra a kutyust, ha dolgozom?

Figyelt kérdés

Holnap kerül hozzánk egy talpraesett kis keverék kutyus. természetesen munkából is haza tudok menni egy nagy séta erejéig, bár tudom, a szobatisztaságra-szoktatás nem megy egyik napról a másikra, főleg ha dolgozom.

Mindent meg szeretnék tenni annak érdekében, hogy a lehető legtöbbet sétáljon, amíg nem lesz szobatiszta, ám a munka miatt reggel fél 8 és este fél 6 között maximum 1 nagyobb sétát tudok beiktatni.

Hogyan lehet pelenkára szoktatni, hogy amíg nem bírja visszatartani, addig vészhelyzet esetében tudja, hogy hova kell végezni a dolgát?


Elsősorban olyantól várok választ, aki nem linkel, hanem a saját tapasztalatait tudja átadni, google-ben én is kerestem.


Kritikákat pedig szintúgy nem kérek, volt már dolgom kölyökkutyával, és tudom mivel jár, tudom mik az igényei. Úgy gondolom, hogy kellő odafigyeléssel és áldozatokkal így is ki lehet hozni a maximumot a beszoktatás alatt.


Előre is köszönöm!


2014. szept. 8. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus?

Pelenkára ne szoktasd rá, mert soha nem lesz szobatiszta.


Kiveszel egy hét szabit, addig 2-3 óránként lehordod. Ha kint pisil/kakil nagy dicséret, jutalomfalat, ha bentre sikerül akkor szó nélkül feltakarítod Domestossal, ha pont rajtakapod, akkor rászólsz, hogy NEM!


Ha nem tudsz kivenni szabit, akkor szerezz be egy szobakennelt. Reggel munka előtt leviszed, majd szobakennelbe teszed, ha dolgozol, menj haza és vidd el amilyen sűrűn csak tudod. Balesetekre számíts, egy kiskutya még fizikailag nem képes sokáig visszatartani.


Sok sikert!

2014. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, és felelősséggel vállalom a pisi-kaki feltörlését, hiszen ez a "rendje" ennek.

A szobakennel nagyon jó ötletnek tűnik, bár lakásban lenne így is, nem tudom, hogy be akarnám-e "jobban" zárni. Hasonló funkciót tölthet be ha az előszobába kizárom? Viszonylag kevés helye lesz rosszalkodni, illetve összepisilni-kakilni mindent. Természetesen amilyen időközönként tudok melóból hazalógok.

Sejtem, hogy nehéz lesz, de kitartok. :)

Sajnos szabadságot ezen a héten már nem tudok kivenni, de meglátom, hogyan alakulunk és jövőhéten biztosan kiveszek pár napot!


Köszönöm!

2014. szept. 8. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 1 hetet tudtam itthon lenni az enyémmel. Az előszobában volt a szobakennel, kezdetben nyitott ajtóval. Oda bejárt aludni, egyébként meg ha nagyon kellett neki, akkor az ajtó előtt volt baleset. De ritkán. A kennelbe csukva meg már egyáltalán nem piszkított be (az elhozáshoz képest 3. héten volt bezárva, az elsőn egyáltalán nem, mert otthon voltam vele).
2014. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó az előszoba is. A szobakennel annyiban jobb, hogy ha besikerül valami, akkor csak szétszeded és az alját letakarítod. Ha mondjuk parketta vagy laminált padló van az előszobában, akkor az nem biztos, hogy sokáig bírná a kistócsákat :) De ha kő vagy csempe vagy olyan anyagból van a padló, ami bírja a nedvességet, nem hólyagosodik fel, akkor no problemo.
2014. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Linóleum van, így nem szívja /tartja magába a nedvességet. Köszönöm a segítséget.
2014. szept. 8. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!