Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha egy kutya egy 1x2 méteres...

Ha egy kutya egy 1x2 méteres dobozba bevan zárva egy évre, de kap kaját és 1 órát sétáltatva van, akkor az buncselekmeny?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 22:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Sjnos a 10-es válaszolónak igaza van abban, hogy meg lehet nézni, hogy tartják sokan a haszonállataikat :(

Nekünk is van baromfi, tisztaságban vannak, odafigyelünk a kosztjukra, mindig friss víz van előttük. Ahogy a kutya és a macska előtt is. Én sem szeretnék pocsolyát szürcsölgetni. Néha takarmányért ki szoktunk menni az állatvásárba. Na az borzasztó!!! Komolyan mondom, hogy a sírás kerülget a sok koszos jószág láttán :(

És legális így tartani az állatot!

Nem csak a kutyának, macskának, de a baromfinak és minden egyes állatnak szüksége van a mozgásra. Nem csoda, hogy a csirkefarmokon a sok szerencsétlen madár véresre csipkedi egymást.

2017. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
na ugye,szóval 1 szót se ,az a kutya a dobozban nagyon is jól el lenne,fűtenek rá,etetik,tisztaság,melyik másik állatnak van így kinyalva a segge?
2017. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nagyon off. De a legrosszabb akkor is a nagyüzemi állattartás. Itt már semmilyen igényeit nem veszik figyelembe az állatnak. És itt alapvető igényekre gondolok! Az állomány egy harmada meg se éri hogy levágják...
2017. febr. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, te ezt onnan tudod hogy dolgoztál nagyüzemi állattartó telepen és így pontosan tudod, hogy mi folyik ott, hát ugye ugye? (Meglepődnék, ha így lenne.)


Mi lenne, ha nem beszélne mindenki bődületes nagy f**ságokat, és nem etetnénk meg annyira a trollt (kérdező), hogy az még el is hízzon?

2017. febr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez most Off lesz, bocs.

14-es, annyiban megvédeném a 13-as válaszolót, hogy nagyon sok helyen a nagyüzemi állattartás valóban olyan, ahogy leírta. Nem mondom, hogy mindenhol ez van, mert soha nem dolgoztam ilyen helyen. Voltam viszont nagyüzemi "tojásgyárban". Azóta nem vettem boltban tojást.

A tyúkok egy helyben állnak egész életükben. Nem is nagyon tudnak egyebet tenni, mert annyian vannak, hogy meg sem tudnak mozdulni. Ha megtojják a tojást, akkor az a lejtős talajon legurul szépen a "helyére". Remekül ki van ez találva, ugye? Egyébként maga a hely tiszta volt, a tyúkok egészségesnek tűntek, de milyen élet ez nekik?

Elárulom, hogy innen van 8 tyúkom. Mikor hazavittem őket, nem is nagyon tudták, hogy mit kezdjenek a hirtelen támadt szabadsággal. De gyorsan megtanulták.

2017. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos a madárfélék olyan különleges állatok, akik kicsik, törékenyek, mégis hatalmas az ingerküszöbük, és ezt az ember maximálisan ki is használja. Igen, a tojásipar egy egészen más állatfaj. Szegény madárfélék jól "kicsesztek" magukkal amikor ilyen kisigényűvé fejlődtek az evolúció során, hogy túlélhessenek sok mindent.


A tojásipar és baromfitartás az egyetlen ága a nagyüzemeknek, amit joggal savaztok, mert tényleg ordenáré.


De én speciel szarvasmarha telepen dolgozom az állategészségügyben, és ha valaki nekem azt meri mondani, hogy nem teszek meg mindent az állatért, képen törlöm, majd meginvitálom, hogy csak egy napig csinálja azt, amit én. Szerintem a nap végére sírni fog a kimerültségtől és úgy fog visszaszaladni a kényelmes panelkuckójába, hogy még a föld se porzik el a nyomában.

2017. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
Állatkinzás, még a tyúkoknak is nagyobb hely kell. Nekünk Ó németjuhász kutyánk van 1000 négyzetméteres kertben, de délutánonkénk ha sétáltatjuk olyan boldog.
2017. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
voltam én is szarvasmarha telepen,hát nem mondjam ott volt minden,a fejőgépre szrt a tehén,nem baj,letörölte ment tovább a fejés,döglött galamb a sarokba,csupa vér tőle a fal,patkányok a jászolokba,beletört a tű a tehénbe stb,csak 1 napig voltam,elég is volt,és nem azért mert nehéz,hanem mert borzasztó hogy így vannak tartva a tejelő tehenek
2017. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 AttilaLIX ***** válasza:
100%
Én a gazdájával bánnék igy,és gyakorlatban megismerné az ÉRZÉST !
2017. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na, mit mondtam. Egy napot bírtál, össz.-vissz....aztán bedugtad a fejed a homokba, és most döngeted a mellkasod, hogy te aztán mekkora segítség vagy az állat számára, mert te egy napig hősiesen kihúztad egy szarvasmarha telepen. Képzeld, nálunk is vannak nehéz napok. Nálunk is előfordulnak cifraságok amiket aztán győzzek rendbe tenni. Ez a nagyüzem hátránya. Csak én tudod nem csukom be a szemem, hanem ott maradok, és ami tőlem telik, azt megteszem a jószág jólétéért, épségéért. De biztosan nem ezen múlik az, hogy míg más telepen átlag 2.-3. laktációban kell selejtezniük a teheneket, nálunk van, aki 7.-8. laktációjában is köszöni, jól érzi még magát. Pedig b***ott nagy telep vagyunk. Pont olyan, amire a fotel forradalmárok köpködni szoktak. És mégis jól érzik magukat az állataink, van néhány személyes kedvencem is, aki a mai napig odajön hozzám, ha meglát, és nem hagy békén, amíg meg nem vakargatom (pedig soha egyetlen tettel sem tanítottam erre...egyszerűen odajött).


Na, de már tényleg nagyon átmentünk OFF-ba. Zárom soraimat. Aki akarja, ennyiből már úgyis le tudja vonni a konzekvenciát.

2017. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!