Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Védett állat a kullancs...

Meggyespupák kérdése:

Védett állat a kullancs Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az interneten kutatva csupán egy helyen olvastam azt, hogy a kullancs védett. A magyarmezogazdasag(pont)hu oldalán. A kullancsvedelem(pont)hu oldalán pedig ezt írják: "Ha elpusztítjuk a kullancsot, vagy annak a tetemét mindenképpen égessük el, ez a legbiztosabb módja a kórokozók elpusztításának." Mindkét cikk 2011-ben írodott.

A wikipédián sem eszik szó róla, hogy a kullancs védett lenne. Magyarország védett pókféléi közt sincs melynek száma a wiki szerint 16.

Valamelyik cikk bizony téved. De melyik?

Bár elég furcsa lenne, hogy egy ocsmány élősködő védett, amely még betegségeket is terjeszt. Én továbbra is irtanám... ÉGJ, ÉGJ! :P



2017. máj. 20. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom ki volt az az agyhalott, aki ezt írta... Nem védett, semmiképp!!! Irtani kellene, csak igen nehézkes kizárólag a kullancsokat irtani, sok más rovarnak, és az őket elfogyasztó madaraknak is ártanak a permetszerek.
2017. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kullancsvédelem nem a kullancs védelmét jelenti, hanem a kullancs elleni védelmet.... :D

Dehogy védettek, irtani való kis mocsadékok.

2017. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

beidéznéd, hogy hol van ez a védett állatos rész? :)


(pizza teszt megint? :D)

2017. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Juuuuj akkor én nagyot vétettem. Kiszedtem a kutyámból egy kullancsot és nem engedtem szabadon hanem széttapostam a rohadt dögöt.
2017. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szegény kutya... egy kullancsfertőzés után nem kellett volna rögtön így elbánnod vele
2017. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
^ xDDDD
2017. máj. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2 OMG! Tudom... Nem vagyok fogyi-mogyi

#3 lol benne volt a honlap! -.- Egyébként a legutolsó mondatukban írják. Na várj, képet is rakok!

[link]

Szerintem a szerző részeg volt. :P

2017. máj. 25. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:
OMG! Akkor minek tetted fel a kérdést, ha tudod a választ, fogyi-mogyi....
2017. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!