Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar ( kép linkje...

Ez milyen rovar ( kép linkje lent )?

Figyelt kérdés

Ma találtam belőle néhány darabot. Egyet élve és vagy 3 db-t döglötten a hálóban a földön. Mi ez ?


[link]


kb 4-5 mm a hossza. Alakra a kullancsra emlékeztet de ahogy összeszedtem simán összepaszírozódott a papíron szóval valami gyengébb állatka...



2015. dec. 9. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
poloskaféle.
2015. dec. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Levéltetűre emlékeztet.
2015. dec. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valakinek valami tipp még esetleg ? Azóta találtam 4 db szintén a földön...
2015. dec. 12. 16:34
 4/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Én továbbra is levéltetűnek mondanám, a lábak állása, a potroh formája alapján, de ha tudnál feltölteni egy közelebbi képet, az segítene.
2015. dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez sajnos poloska lesz.

és irtani kellesz.

a levéltetvek általában 3 milliméternél kisebbek.

2015. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A poloskáknak viszont van valamije, ami ennek nincs, méghozzá elkülönült feje. Itthon nem igazán van olyan Heteroptera, aminek a feje vége egy vonalban lenne az elülső lábak kezdőpontjával, továbbá ezen látható egy cercus, ami legjobb tudomásom szerint az imágóra jellemző, ez meg ha poloska lenne, csak nimfa lehetne, tekintettel az elytra hiányára, ami még ezen a képen is látszik.

Továbbá, a "poloska" nem meghatározás és legfőképp nem elég arra, hogy közöljük, hogy irtandó, tekintve hogy egy alrend és védett fajok is tartoznak bele. Az ágyi poloska (Cimex lectularius), mint faj, valóban irtandó, de az nem így néz ki.

Emellett a lábak elhelyezkedése is levéltetves.

Innentől, ha nekem valaki megindokolja legalább ennyire szakmai alapon, hogy miért poloska és mond is egy fajt vagy legalább családot, amibe tartozhat, akkor megemelem a kalapom és elismerem a tévedésem, de addig is a vita lezárva a további érvekig, én meg tartom magam a levéltetűhöz.

A méretről meg annyit, hogy a szemmérték becsapós tud lenni, plusz levéltetvek közt is vannak nagyobb fajok.

2015. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ha valóban levéltetü akkor kérdésem,hogy mikét kerülhet a szobába ? Valami rejtekhelye lenne ? Nemcsak növényeken él ? 2 orchidea van a szobában,az ablakban de azokon nem látok semmit...Ezeket pedig kifejezetten mindet a parkettán találtam elszórva itt-ott. Mindegyik magától pusztult el,halottan találtam őket...Napi 1-2-be rendszeresen belefutok továbbra is...
2015. dec. 17. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:
leváltetű ,poloska féle
2015. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!