Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Éheztetett kutya. Mit tehetek?

Éheztetett kutya. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy üres telken tartanak egy nagyobb testű keverék kutyát, de csont és bőr. Kiderítettem, hogy ki a tulaj. Azt mondják róla, hogy általában csak hétvégente jár haza Ausztriából, hétköznap nincs itthon. Hárman etetjük a kutyát, mióta felfedeztük, hogy éhezik. Hagytunk üzenetet , hogy a hatósághoz fordulunk, ha az egy megy tovább, de nem érdekli a pasast. Mi még soha nem láttuk őt. Ez egy telek egy pici házzal, csengő sincs.

Elhatároztam, hogy a jegyzőhöz fordulok, mert ő az illetékes. Kötelezze őt a kutya ellátására vagy koboztassa el az állatot. A kérdés: ha a jegyzőhöz fordulok, akkor ő kiadja a nevemet a pasasnak? Az a hír járja róla, hogy arrogáns és inkább jobb vigyázni vele. Nem vagyok gyáva és sunyi sem, merem vállalni a feljelentést is, csak féltem magamat, a 6 éves lányomat és a saját kutyáimat a bosszútól. Egy vidéki faluban lakom (28/N)


2017. máj. 23. 22:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat. A rendőrök semmit sem segítenek, felőlük meghalhat a kutya. Jegyzőnel is csak akkor van esélyed ha allatbarát. En szerencsére ilyet fogtam ki. Vegigvittem az ügyet, hátulról megkeresett a gazda, de elmagyaraztam neki,hogy mi a szitu :) el tudtam hozni a kutyát, a volt tulajnak meg azóta sincs kutyaja szerencsére :)
2017. jún. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!