Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éheztetett sovány kutyának...

Éheztetett sovány kutyának szabad annyit enni adni amennyi jól esik neki? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy rettenetesen sovány kutyát,minden bordája kinnt van,hetek óta nem evett szinte semmit.Inkább csak kisebb adagokat adjak neki és fokozatosan növeljem az adagokat,mit javasoltok ? Mivel hízlaljam fel,mit adjak neki?
2011. dec. 10. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem prémium minőségű tápot adj neki, és eleinte kevesebbet, mint amennyit kéne, hogy egyen. Ha hízik 2-3 kg-t, utána mehet a normál adag. Ne akard, hogy gyorsan hízzon, mert akkor egyrészt hájas lesz, másrészt megterheli a szervezetét.


Ne adj neki egyszerre sokat, mert úgyis ki fogja hányni..

2011. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
már akkor a gyomra is összeszűkült.....de hogy adjatok sokat neki...csak fokozatosan szépen ...mert ha hirtelen rázúdítanád a finomabbnál finomabb falatokat komoly baja is lehet :
2011. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
:)
2011. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell felhizlalni. A testsúlyának megfelelő normál adagot add neki a tápból, és szépen be fog állni neki az ideális súlya. A kutya gyomra nem tud úgy összeszűkülni, mint egy éhező ember gyomra. A kutyának természetes, ha napokig vagy hetekig semmit sem eszik, azután hirtelen dugig eszi magát. Szóval semmi baja sem lesz, ha nem fokozatosan növeled az adagját, hanem mostantól normál mennyiséget kap! Szép tőled, hogy befogadtad!
2011. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
rendben van,remélem helyre fog jönni hamarosan,a doki szerint csak sok szeretet és finom kaja kell neki :)
2011. dec. 10. 22:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokszor keveset inkább, hagyd regenerálódni a gyomrát. Ha hirtelen leterheled, azzal csak ártasz neki. Lehet neki többet adni nyugodtan a napi adagjánál, hiszen a napi adagja elvileg csak szinten tartja a kutyát, nektek viszont az kell, hogy visszanyerje előbb azt a szintet, amit aztán tarthat. Én a napi 3-szori etetést javasolnám, minden alkalommal a napi adagja felét megeheti, tehát összesen 1,5szeres adagot kapna, annak elégnek kell lennie. Sokkal gyorsabban nem is érdemes hízlalni, mert azt meg esetleg az ízületei nem bírnák, amik már hozzáidomultak a kisebb súlyához.

A prémium minőséget javaslom én is, hiszen valószínűleg nem csak keveset evett, de nem is megfelelő összetételben, úgyhogy nem árt helyrehozni az ásványianyag- és vitaminháztartását sem. Aztán később válthattok valami középkategóriára, de az erősítés legyen minél hatásosabb.

Meg persze állatorvoshoz is el kéne vinni, mert pl. ha férges, az egyrészt nektek se jó, másrészt akkor nem fog hízni, meg hát oltások, ilyesmik is kellenek, na meg ki tudja, lehet hogy hónapok óta keresik valahol, meg kéne nézi, chip van-e benne meg ilyenek. Még mielőtt megszeretitek... :)

2011. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, voltatok dokinál, akkor azt töröljük a jegyzőkönyvből, köszönöm :)
2011. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Először kímélő kosztot kapjon, sokszor, keveset. Mondjuk főtt csirkehús főtt rizzsel, esetleg egy kis nyers reszelt sárgarépát keverhetsz neki bele. Pár nap után lehet emelni a mennyiséget és csökkenteni az etetések számát, és elkezdhetsz valamilyen jó minőségű tápot adni neki.
2011. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne kezdd el hirtelen etetni, bármennyire is akarna enni! Az első ideiglenes kutyámnál én is elkövettem ezt a hibá, pont húsvét is volt, szerencsétlen kutyának meg minden egyes csontja látszott, úgyhogy elkezdtük etetni. Tönkre is vágtam az emésztését hónapokra...


Gyakran kis adagokat kapjon, eleinte mindenképpen kapjon rizst is a kaja mellé, nem szabad hirtelen a magas fehérjetartalommal elkezdeni bombázni a szervezetét. Egy későbbi ex éhezőmnél már alaposan átbeszéltem a dolgokat a dokival, azt mondta lehetőleg senior táppal kezdjünk, és azt is higítsuk rizzsel, répával.

Napi három étkezés, és fokozatosság! Ha már a senior táptól szép keményet kakál, akkor jöhet a sima felnőtt táp, és ha már az is oké, akkor lehet áttérni az active tápra, hogy kicsit összekapja magát.

Az első feladat nem a felhízlalása, hanem az emésztésének a beállítása, hízlalni majd utána lehet :)

2011. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,kisebb adagokat adunk neki 3-4x egy nap,a széklete már alakul,jobb a közérzete is,és embercentrikus,állandóan velünk van :)
2011. dec. 11. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!