Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Joga van az embernek megölni...

Joga van az embernek megölni egy állatot azért hogy egy másiknak enni adjon?

Figyelt kérdés

Itt a fogságban tartott állatokról beszélek, mikor egereket, rovarokat, naposcsibéket adnak nekik..engem is érint sajnos

A mentett madárfiókáknak lisztkukacot, gilisztát, szöcskét, húst adok.


2017. júl. 31. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Igen, vagy szerinted adjuk oda élve, hogy szenvedjen? Vagy dögöljön éhen, amelyiknek enni adsz?

Meg mindig az a leghumanusabb, ha az ember végez vele gyorsan, fájdalom mentesen.

2017. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem jog kérdése. Szerinted nem ugyanez ment a civilizáció megjelenése előtt? Vannak növényevők, vannak állatevők és vannak csúcsragadozók. Ez a tápláléklánc lényege. Hogy jogos-e...ezt csak a Jóisten tudná megmondani.
2017. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen értem, de ez más mint a tápláléklánc,mert nem azért ölök, hogy egyek. De az zavar, hogy megölök egy állatot azért, hogy egy másik életben maradjon.

Emiatt kicsit szarul érzem magam. Arra vagyok kíváncsi, hogy mások hogy éreznek ezzel kapcsolatban.

2017. júl. 31. 18:30
 4/13 anonim válasza:
86%
Jogod van hozzá. Még akkor is, ha emiatt rosszul érzed magad. Én is rosszul érzem magam miatta, mert belegondolok, hogy az is egy élőlény, az is élhetne... az én döntésem, melyiket hagyom életben. De a tápláléklánc és az életben maradás ilyen.
2017. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem nagyon értem.

Te nem más állatokkal etetee a mentett madarat?

Akkor rád nem vonatkoznak a dolgok, csak mindenki másra?

2017. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

tudod, 5#, újraírtam 3x ezen válaszom. így megspórolok 4oldalnyi anyázást.

Majd megszívod ha aláírsz egy rossz szerződést, gondolom azt sem fogod tudni elolvasni.

2017. júl. 31. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

mivel az ember felelősséggel tartozik azért az állatért amit magához vett, és gondoskodnia kell róla, nyilván nem hagyhatja éhen pusztulni a ragadozó/dögevő állatait.

Ha te ezt nem bÍrod lelkileg, gyomorral stb.. akkor tarts olyan állatot ami CSAK növényeken él. Pl.:tengerimalac.

(Én ezért nem tartok siklót, nincs szivem kinyÍrni az egereket..) De pl. a siklónak nem mondhatod, hogy nem ehetsz mert az gonosz dolog megölni egy másik állatot :)

És hát amit húst eszünk, azok is mind "ártatlan állatok", de akkor is haszonállatok. Namost mindegy, hogy disznó, csirke, kiscsibe, egér vagy szöcske, az egy másik fajnak ENNIVALÓ.

2017. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Esetemben madármentésről lenne szó. Állataim kedvtelésből csak gyerekkoromban voltak, a szüleim vettek nekem.

Minden fióka fehérjét kap(rovarokat) a szülőktől. Kivéve a galambok, ők begytejjel etetnek, azt 'vegán' is meg lehet oldani. De énekesek, varjúfélék, ragadozók mind húsevők.

Oda jutottam, hogy megkérdőjelezem a madármentésem jogosultságát, mivel másik részről áldozatokkal jár. Bár ölni csak gilisztákat, kukacokat szoktam. De csirkehúst muszáj vennem nekik. Én nem eszek semmiféle madárhúst.

Szóval ez a dilemmám.

2017. júl. 31. 21:41
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Érezni kell a dolgok súlyát.Nagyon nehéz elfogadni dolgokat de 1 x ülj le és beszéld meg magaddal hogy melyik a fontosabb.Olyan állat húsával etetni egy vadonélő állatot amelyiknek semmi szerepe a földön azon kívül hogy minket ellát szerintem nem nagy bűn.Ne az állatot lásd hanem hogy mi milyen állat és ne képzelj semmilyen érzelmet beléjük.Ez nagyban segíteni fog.Mindig helyezd előtérbe a vadonélőket akár egy terráriumban vannak akár egy állatkertben vagy a szabadban.Ne sajnáld a kígyótól az egeret és a nyulat,ne borzadj el azon hogy a kínaiak kutyát esznek.Ennyire egyszerű.Végül is a sorrend a fontos.Elsőbb a vadállatok és utána a többi.De nem kell megvetni a háziállatokat sem csak tud hogy nekik nincs szerepük az életben.Így mikor választani kell tudj dönteni és ne sajnáld őket.
2017. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy vegán szeretne-e lenni vagy sem.


De a ragadozó állatoknak enniük kell, méghozzá nem vegán módon.

2017. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!