Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy néhány/sok...

Miért van az hogy néhány/sok embernek az a szórakozás meg a jó meg az öröm ha a másiknak rossz?

Figyelt kérdés

Én az olyan emberekre értem akik pl az iskolába kiröhögnek valakit mert pl 3-ast kapott de ha ő kapna 3-ast akkor meg mélységesen meg van sértődve ha más ugyan ezt csinálja vele. Nem akarok általánosítani, tisztelet a kivételnek, és ez csak 1 példa a sok közül. Tényleg vannak ilyen emberek akiken látni lehet hogy mennyire jól érzi magát csak azért mert a másiknak akár igazságtalanul 8ez a gyakoribb) nagyon rossz.

De miért ilyen néhány/sok ember? Ebbe mi olyan jó? Ennyire nem lehet kárörvendő/rosszakaró senki sem...vagy igen?:S


2010. szept. 25. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert legszebb öröm a káröröm. :S
2010. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nah de ennyire? És akkor miért vannak megsértődve ha velük ugyan ezt csinálják, lehet csak bosszúból? Nem veszik észre magukat?
2010. szept. 25. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint a csípésrend.

Ha valaki valamiben szerencsétlenül jár, és esetleg ez még a saját hibája is, akkor a szerencsésebbek kiszemelik őt gúnyolódás céljából, hogy ezáltal jobb helyet nyerjenek el a csapat rangsoron belül. A gúnyolódókat a vezérek is észreveszik, és ha ez tetszik nekik, ez az illetőnek rangbeli előrelépést jelenthet.

2010. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindennek eljon a maga ideje!


Karorvendok, de az mar jo ha eszre vetted, de sajnald ezeket es ne haragudj Rajuk, mert eljon meg az O idejuk is, tudod:

"ami kesik, az nem mullik!"

2010. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

"Mindennek eljon a maga ideje!


Karorvendok, de az mar jo ha eszre vetted, de sajnald ezeket es ne haragudj Rajuk, mert eljon meg az O idejuk is, tudod:

"ami kesik, az nem mullik!""


Igen, és akkor kárörvendhetsz te is! :D Jó érzés lesz. Szép az élet :)

2010. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én például sosem értettem az iskolai gúnyolódást. Kiszúrnak valakit, aki kicsit ügyetlenebb, butább, vagy egyszerűen nem tud visszaszólni, és évekig megkeserítik szegény életét. Ha feláll, ha nevet, ha válaszol, szimplán, ha lélegzik is bunkóak és bántóak vele, folyton megjegyzést tesznek rá.


Nem muszáj elhinni, de én tipikusan az voltam, aki ilyenkor sosem nevetett együtt a többiekkel, néha még meg is próbáltam rávenni őket, hogy hagyják abba. Nekem fájt az, mikor láttam más könnyeit és megalázását... s mig sem értem, hogy másoknak ez miért okoz örömöt :(

2010. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

utolsó, TÖKÉLETESEN igazad van !!


Szerintem az inkább gusztustalan undorító és visszataszító viselkedés amikor valakire rászállnak és évekig megkeserítik az életét. De ebbe mi okoz örömet? Aki az ilyenen nevet meg örül meg vihog azzal még nem esett meg ilyen, de én is inkább sajnálom azokat akikkel ugyan ez van, nem pedig röhögök rajta.

2010. szept. 25. 16:23
 8/12 anonim ***** válasza:
ma 15:13-as, velem pont ezt csinálják amit a hozzászólásod első felében írtál, és nagyon rosszul esik nekem ez, de már csak egy évig járok ebbe az iskolába ahova járok. nem kell elviselnem már sokáig.
2010. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kérdező, hány éves vagy?
2010. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
17
2010. szept. 26. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!