Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elég ekkora hely?

Elég ekkora hely?

Figyelt kérdés
A szüleim megengedték hogy legyen egy teknősbékám. Viszont az a bökkenő hogy csak egy 80 literes terráriumot kaptam. Abba már lehet teknőst vagy teknősöket tartani?
2017. aug. 15. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább nem vágnék bele. Egy teknős több évtizedre szól és a felnőttkori terráriumméret kb 300 literes melegítővel, szűrővel, napozóval, homokkal az alján.

Én a helyedben inkább valami olyan állatot tartanék ami nem ilyen igényekkel rendelkezik ilyen hosszú távon, sajnos aki teknősbékát vesz azoknak a 80%-a egyszer csak nem tudja már hova rakni vagy borzasztó körülmények között tartja mert nincs helyes vagy anyagiakban nem tudja biztosítani neki a nagyobb terráriumot.

2017. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amíg kicsik a tekik addig elég nekik ekkora hely is, de hamar megnőnek. 1-2 év és már kinövik simán. Az ékszerteknősök felnőtt korukra akár tányér nagyságúak is lehetnek. Szárazföldi teknősök szintén nagyok, kistányér nagysággal számolj ott is a végleges méretnél. Ha teknőst akarsz tartani akkor érdemes már a legelején beszerezni a végső helyüket, ami minél nagyobb annál jobb. De ha van kertetek akkor inkább javaslom a kerti tó kiépítését vízi teknősnek, szárazföldi tekinek meg az elkerített füves részt ahova a növendék tekiket már simán ki lehet tenni tavasztól őszig.
2017. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!