Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A állatvédők miért nem akarnak...

A állatvédők miért nem akarnak részt venni vadászok által meghirdetett vadvédelemben?

Figyelt kérdés
Több helyen is feltettük többen, mert az ország területén rengeteg olyan hely van, ahol elszaporodott a vadak hurokcsapdával történő illegális vadászata és amikor ilyen nagyobb hurokgyűjtési akcióra kérünk segítséget senki se jelentkezik a nagy állatvédők közül.

2017. aug. 22. 20:56
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
60%
Mert ez kb. úgy hangzik, mint mikor a farkasok a bárányok megmentéséért kampányolnának.
2017. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Az állatvédők legtöbbje kanapén ülő szájhős, vagy esetleg csak kutya-macska mentésben van otthon, és ott tud csak segíteni.

Illetve az is egy ok, hogy a vadász az ő szemükben egy vérengző 2 IQ-us vadállat, aki alig várja, hogy szétcincálja, a 15 cm hosszú szempillája, aranyos-édes-sós-ropogós őzikebébit.

Pedig nem így van.

A farkasos példa pont nem jó erre. A vadászok, vadgazdászok, azért dolgoznak, hogy a vadállományt gondozzák, aminek szerves része a létszám tartás.

Mivel sok mindenbe beleütötte az orrát az ember, ezért azt kénytelenek korrigálni.

Például a rókákat sok ideig a veszettség (is) tartotta féken, de mivel vakcinázzák őket, hogy se kutya, se ember, se más emlőst ne érje baj, azért ki kell lőni egynéhányat.

Ez csak egy példa a sok közül.

De a vadásznak feladata télen, hóban-fagyban az etetőket is feltölteni, amit nagyon kevés állatvédő tenne meg.


Kérdésre válaszolva, elvi okok miatt nem vesznek részt. A vadász egy állatkínzó, ők nem segítenek nekik, kész punk-tum. Sajnos a legtöbbnek ez a hozzáállása, tisztelet a kivételnek.

2017. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első ez értelmetlen.

Második egyet értek veled, de kiakasztó milyen veszett zsibongásba kezdenek itt is, mint pl. az egyik korábbi kérdésnél mikor a gazda leszúrta a kutyáját.

Mellesleg nem láttam a felháborodásukat illetve nem is híresztelték, amikor idén kora tavasszal 40 hurokcsapdát és 3 szarvas tetemet (amelynek csak az agancsa volt levágva a többit hagyták ott rohadni) egy 100 m3-es területen.

De sorolhatnék még többet is.

2017. aug. 22. 22:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek a vadászokat nem tartják állatvédőnek,és alapból nem pozitív a megítélésük. Mondhatnánk,hogy egy szükséges rossz dolog maga a vadászat. Általában a vadásztársaságok se túl segítőkészek egy közúti balesetnél például,simán ráhúzzák az autósra a több százezres vadkárt, ha volt kint tábla,még ha 20-al mentél is. Sokak szerint ha nem etetnék őket télen akkor életbe lépne a természetes szelekció,és akkor nem lenne így elszaporodva a vadállomány így nem kéne vadáazni sem. Ezeken kívül általában a vadászok személyisége is olyan,hogy sok ember nem szeretne együttműködni velük.
2017. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet, szerintem is szemétség a közúti baleseteknél a vadásztársaság hozzáállása, nem elég hogy a vad összetörte az autót ami mondjuk vegyük azt nem a sofőr hibája, de még a vadat is kifizettetik vele mert hát ott volt a tábla és az az ő tulajdonuk. Hát kösz szépen, kíváncsi vagyok ha velük történne mennyire állnának így hozzá.


Viszont egyébként az állatvédők ebben pont segíthetnének, mert kínhalált halnak azok a vadak amelyek ilyen csapdába kerülnek. Régen amikor papámék még falun éltek sokat sétáltam a közeli erdőkben, még én is nem egy hurokcsapdába botlottam a falu közelében. Egy idő után csípőfogóval kellett menjek hogy könnyebb legyen leszedni őket.

2017. aug. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti mi hivatásosként kértünk segítséget. Ilyen autós történetnél nem tudok sokat mondani, mert az általam felügyelt területen inkább elhanyagolt közutak vannak. A téli etetést sokan félreértik, mert a célja eredetileg a vad távoltartása az őszi vetéstől, viszont a hiedelemmel ellentétben a vadnak csak annyit jelent, mintha te hetente kapnál egy szelet kenyeret.

Utolsó több felhívást tettünk. Egyszer se jelentkezett egy se. Ezeket a felhívásokat tavaszi/nyári/ őszi időszakokban tettük, mikor a munkaidő és a felügyelt területmérete miatt alig jut idő ilyenekre.

2017. aug. 23. 19:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, és van amiben egyet értek az előttem szólókkal.

Abban mindenképpen, hogy a vadászok megítélése általában negatív, és sajnos erre vannak esetek, amik rászolgálnak. Például az, amikor azért van az összes út kitáblázva, hogy ha vadbaleset történik, akkor moshassa kezeit a vadásztársaság. Vagy például azok az emberek, akik megtestesítik a sztereotípiákat, hogy élvezetből lőnek és ölnek. Illetve vadászból is akad sok mogorva, rossz modorú ember, ugyanúgy, mint minden munkakörben.

Meg ismételten a kutya-macska állatvédők sok cikket olvasnak a sétáltatás közben kilőtt kutyákról, így nyilvánvaló csak, az előzőleg ecsetelt sztereotípia jelenik meg előttük a vadász szó hallatán.

Egyébként én Pest megyei lakos vagyok, nem mozgok túlságosan állatvédő körökben, nem is vagyok az (vagy hogy is mondjam... nem vagyok "elvetemült"), de én még nem találkoztam ilyen felhívásokkal. Azért remélem a jövőben változni fog ez, az emberek hozzáállása, és javulni fog az orrvadászok, hurokcsapdázók ellen folytatott küzdelem minősége.

2017. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es jó a meglátásod sajnos a vadbalesethez korábban írt okok miatt nem nagyon szólok hozzá.

Gondolkozunk komolyabb meghirdetési módszerekkel is.

Sajnos a "sétáltatott" kutya kilövéseknél amikről hallok néha nagyon érdekes kérdések merülnek fel bennem és ezek válaszai általában a lövést leadónak adnak igazat.

2017. aug. 23. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
A vadbalesetes dologra apám mondta meg a megoldást, legyen egy hentes és egy autószerelő barátod, ha kivasalsz egy szarvast be a csomagtartóba, el a henteshez aki mondjuk egy combért neked feldolgozza majd át az autószerelőhöz aki megcsinálja a kocsid és kész, mit gondolsz mi lesz a szarvassal akit elgázolsz és elszállítanak?
2017. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!