Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Remeg és nagyom merev a...

Remeg és nagyom merev a nimfapapagájom. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2napja vettünk 2 nimfapapagájt az eggyik nagyon merev és reszket és eggyhelybe ülnek mind a ketten egész nap és meg csicseregni se csicseregnek egész nap az eggyik nem merev se nem is reszket de a másik nagyon.mi lehet a baja?

2017. nov. 13. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nagyon megviselte őket a környezetváltozás? Biztosan trauma nekik is idegen helyre költözni.
2017. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vidd vissza a boltba, vagy vidd állatorvoshoz!

Környezetváltozás ilyen remegést nem okoz.

Hol tartod őket? Hány fok van? Nem azért mert fáznak? Remélem nem udvaron vannak? Lagalább 15 fok kell nekik, ezalatt fáznak, remegnek. Ahonnan hoztad, biztos melegebb volt.Az se jó, ha pici a kalitka, ki kell lakásba engedni mindennap legalább röpködni, megtanul visszajárni.

Lehet hogy félnek, mert zavargáljátok,gyerekek ütögetik kalitkát,macska van,stb. Ilyenkor nyugalom kell nekik, míg megszoknak.

Csomó oka lehet, de mivel semmit nem írtál tartási körülményekről, véleményt is nehéz írni.

2017. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem évek óta megvan 7 nimfapapagájom, de sosem csináltak ilyet.
2017. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eggy olyan 2 méter magas 1 méter széles kalitkáan vannak eggy kamrában az udvaron!mikor elhoztam őket nagyon szresdzesek voltak a hordozó kalitkába raktam.mert még készülta nagy kalitkájuk!és a hordozó kalitkába is nagyon stresszesek voltak!
2017. nov. 14. 18:59
 5/10 A kérdező kommentje:
A hordózó kalitkában csiripeltek is aztán berakom őket a nagyba ott meg nem
2017. nov. 14. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Kamrában tartod őket? Még jó hogy nem csiripelnek, egyértelmű hogy olyan a környezet, egyrészt fáznak, másrészt kellemetlen számukra a látvány, lehet sötét is, stb.

Ha nem tudod normális helyen tartani, akkor minek szerezted be csak azért, hogy kínozzad őket?

Kamrában nem lehet tartani, meghülyülnek szegények,és ha ott nincs fűtés, szétfagynak télen.

Aludj ott te is velük, ne feküdj a fűtött lakásba a jó meleg ágyba, akkor majd átérzed.

2017. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
FÁZNAK!!!!
2017. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ne beszélj hülyeségeket ahonnan hoztam ugyanugy kamrában voltak a tenyésztőnél ha te nem értessz hozzá akkor te ne szolj bele!és az öreg tenyésztő szerintem jobban tudja mint te!
2017. nov. 16. 06:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Az öreg tenyésztő is egy állatkínzó, meg te is!Feküdjetek együtt be a hideg kamrába, és reszkessetek!
2017. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kamrában tartva, kínozva minek tartani? Mi örömöd van bennük? Akkor okoznak örömöt, ha jól érzik magukat mindenféle szempontból és akkor csicseregnek, vidámak, mindent csinálnak, ami az embernek tetszik, és élvezi.

De kamrában tartva mit élvezel bennük?

Ők meg aztán semmit newm élveznek.

Az öreg tenyésztő nem tenyésztő, hanem csak szaporító! Nullát ért hozzájuk.

Amúgy a nimfák is maguktól szaporodnak, nem kell őket tenyészteni!

Nekem már ezer éve vannak, röpdében tartva, télen természetesen enyhén fűtött helyen, és ha van nekik betéve odú, halálra szaporodnak maguktól. Ha nem akarok kispapagájokat, el kell vennem tőlük az odút.

Ennyi a fene nagy "tenyésztés", amit ilyen nagyra tartasz!

Ja és én is öreg vagyok már.

2017. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!