Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jogilag nem lehet tenni...

DiSeu kérdése:

Jogilag nem lehet tenni valamit a húsvéti nyuszisimogató programok ellen?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, amikor egy bevásárló központ vagy közösségi ház a gyerekek szórakoztatására összeömleszt egy csomó védtelen nyuszit dobozba/ egyéb tárolóba, és aztán, aki kapja-marja alapon lehet őket zaklatni. Illetve hol lehet jelenteni, ha azt látom, hogy nem megfelelő körülmények között (műanyag raklapról) árulják őket?
2018. márc. 29. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nem
2018. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem. :(
2018. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem hogy lehet. De ha rendesen, felügyelettel csinálják még mindig jobb, mintha orrba szájba a szülők nyulat vesznek a gyereknek. Az állatkertekben, vadasparkokban szokott lenni normálisan megszervezett, felügyelt nyuszisimogató, az korrekt szokott lenni és rengeteg nyulat megment attól, hogy a szülő megvegye két hétre a gyereknek majd szélnek eresszék, később levágják vagy borzasztó körülmények között tartsák évekig mire elpusztul szerencsétlen.
2018. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Fincsi yammmiii simogatja a pocakom...lefety lefety;)
2018. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mehhh...sejtettem :(

3/4 A vadasparkok és egyéb hozzáértő emberek által rendezett ismerkedések a nyuszikkal (pl: Rex Állatmenhely) szerintem is hasznos, azokkal nincs baj. Azokat sérelmezem, ahol csak a közönség vonzása a cél, és semmi felelősséget nem vállalnak azért, ki hogyan bánik a kicsi bojtosokkal. Pl.: pár éve a Westendben láttam, hogy egy pici területre összezsúfoltak huszonvalahány kisállatot és aztán mindenki úgy rángatta őket, ahogy akarta. Dísznek állt mellette egy biztonsági őr, de nem hogy nem lépett közbe, hanem még tüntetőleg hátat is fordított az egésznek.

2018. márc. 30. 12:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A Terhes társaságból láttad azt a részt amikor Robert Downey Jr.-ra meglátogatják a dillert és ott a gyerekek nem hagyják békén ,na ezt tudod tenni,ha látod,hogy bántják a nyulakat

[link]

XD

2018. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:D
2018. márc. 30. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Inkább oda menjenek simogatni, minthogy hazavigyenek egyet aztán kidobják ha megunták. Szükséges rossz ez.
2018. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Natália :DDDD
2018. ápr. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is még mindig jobb annál minthogy megevszik a nyulat Kálmánlának aki egy hét után ráun és kidobják az erdőbe vagy az autópályára hogy "a vadnyúl is megél valahogy" Pont nagymamám mesélte tegnap aki húsnak tartja a nyulat de még ő is elszörnyedt, a faluban valaki kisnyuszikat árul húsvétra, 4 hetesek, mikor mamám nyulai akkorák voltak még régen szopiztak, a pasi válasza "nem az én bajom"...
2018. ápr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!