Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lefagyasztani a gekkót?

Lefagyasztani a gekkót?

Figyelt kérdés

Most komolyan, ilyet lehet? Vagy nem is értem, hogy ez, hogy jut eszébe az embernek...

AZ állatos kávézókról van szó, ezt olvastam: [link]

Mutattak a gekkókról képet, szörnyű volt...

Olyan szinten le voltak soványodva, csodáltam, hogy élnek! És akkor most ez is... kiborított:(

(Mondjuk az élve megégetett sünit nem tudta überelni)

Tehát az érdekelne, hogy az ilyen helyeket miért nem zárják be? Nyilvánosan lehet kínozni az állatokat??


2018. ápr. 3. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Te erősen kevered a fogalmakat! Nem fagyasztani, hanem fogyasztani!! Buta, tudatlan egy ember lehetsz...!!!
2018. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fagyasztás hüllőknél amúgy megszokott dolog. Náluk ez a folyamat maskép játszódik le, mint a melegvérű élőlényeknél. Mivel testük átveszi a környezet hőjét így gyakorlatilag hibernálódnak egy darabig, majd amikor a hőmérséklet kritikus pont alá esik, meghalnak, de akkor már nincsenek gyakorlatilag tudatuknál. Sok hüllő amely mérsékelt övi éghajlaton él télen a szabadban is majdnem magfagy, ez idő alatt egyáltalán nem esznek, és a szívverésük is annyira lelassul, hogy hibernálódnak, hasonló mint az embereknél a kóma. Van olyan béka pl, ami képes fagyásból is regenerálódni.

Viszont a hüllők sajnos nem tudnak beszélni, nem akarom elhinni, hogy egy szobahőmérsékletű vagy terráriumi hőmérsékletű helyről ha zsupsz berakják őket a minusz 16 fokba nem kapnak sokkot, nem éreznek fájdalmat a hirtelen durva hőmérséklet változás miatt.

És remélem, hogy a hvg cikkje elég hatással bír majd, és bezárják a kávézót. Én speciel még nem voltam, de így is annyi ember van aki rossz körülmények közt tart egzotikus állatot, nem kéne még ilyen nyilvános helyeken is reklámozni, hogy ez is elég hely nekik, meg persze bármikor kikaphatad a kígyód, gekkód a terráriumából, és fogdoshatod. Az állatokat nem olcsó eszközökként akarják már használni. Ha valaki üzemeltet egy ilyen helyet, akkor pont hogy neki kéne olyan környezetet biztosítani az állatok felé ami több mint megfelelő, és a felelős állattartásra bíztatni őket, ne arra, hogy egy madárpók elfér egy befőttes üvegben is egész életén át.

2018. ápr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elég megdöbbentő ez a hely. Őszintén szólva, nem is tudtam, hogy ilyen létezik Mo-on, azt meg végképp nem értem, hogy lehet egy ilyen hely megnyitását engedélyezni bárhol. Kíváncsiságból utánanéztem a helynek és elméletileg le lett húzva a roló (hála Istennek).

Gondoljatok bele... még egy állatkertben sem tudják teljesen biztosítani azt a környezetet az állatoknak, ami szükséges az egészséges, normális életükhöz, arról nem is beszélve milyen kis helyre vannak bezárva még akkor is. Na akkor egy ilyen kávézóban milyen lehet....

A legborzasztóbb, hogy az ember (természetesen tisztelet a kivételnek) azt hiszi, bármit megtehet egy állattal, csak mert felsőbbrendű lénynek gondolja magát. Nem vagyok az a fanatikus állatvédő, de el vagyok képedve, mit tesznek, csak mert azok nem beszélnek a nyelvünkön, nem járnak iskolába, dolgozni, nem vezetnek autót, satöbbi...

Ez tényleg magas, hogy engednek egy ilyen helyet megnyitni... érthetetlen...

2018. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!