Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen jogi következménye van...

Milyen jogi következménye van egy kutya 'elcsenésének' vagy új gazdihoz kerülésének? Többi lent.

Figyelt kérdés

Csúnyán mondva, lopás. Tudom.


Kolléga bent lakik a cégnél, szolgálati lakásban, hozta a kutyusát is. Fajtiszta, emberszerető, engedelmes. A kutya, nem a kolléga. Hátra van kicsapva a kertbe, onnan nem lát semmit és senkit. Télen is kint volt, kifejezetten egészségtelen sovány lett. De a gazdája nem megy ki hozzá napközben, nem látja el rendesen, nem sétáltatja stb. Száraz kaját a földre szórja, vize sokszor mocskos. Tabaly a talpán volt seb, lekezeltük. Őt nem érdekelte, most a farka vége véres, sebes. Én hallgatom, hogy nyüszít egész nap, úgy örül, ha kimegy bárki hozzá. Viszek neki kaját, kap vizet. Kétszer kiszökött, úgy tudom másodjára nem akarta a doki/állatvédő visszaadni, mert túl sovány volt.

Nem élet ez neki, ha nem is (csak) fizikailag, de lelkileg teljesen el van hanyagolva. Egyszer kérdeztem, miért nem ajándékozza el, a kutya társ, nem státusz szimbólum. Arra is gondoltunk hogy kiengedjük, hátha újra befogja vmi liga és nem adják vissza, de ez túl veszélyes a kutyának. Feljelentést nem tennénk.

Lenne eylgy jó barátom, aki új kerteshazba meglevő kutya mellé keresnek felnőtt társat, ők befogadnák. De ha valaha elvinnék dokihoz és leolvassa a chipet, akkor kiderul a gazdi neve...

Hogy lehetne a legegyszerűbben segíteni a kutyin?



2018. ápr. 22. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kihívod az állatvédőket vagy ha van a közeletekbe valami szervezet akkor azt és azok elveszik tőle. Mást nem tudsz tenni csak feljelenteni esetleg. Ha ellopod akkor viszont te börtönbe is kerülhetsz lopásért.
2018. ápr. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédőket hívd ki szerintem is, ők ehhez jobban értenek.


Bár egyszer én is loptam el kutyát, szerencsére nem derült ki. Szomszéd már napok óta nem engedte be, az utcán rohangált, én etettem. Aztán egyik nap a házunk előtt párzott egy kóbor kutyával. Akkor volt elég, megfogtam, behoztam magunkhoz, nehogy már az utcára fialjon meg. Pár napig eldugtam az udvaron, aztán állatvédők elvitték. Ma már ivartalan, Németországban van álomgazdinál. Szomszéd azóta se kereste.

2018. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy beszélj egy állatvédő szervezettel, vagy vegyétek meg. Ha ingyen nem adja, talán odaadja ha valamennyi pénzt kínáltok érte.

Viszont ilyen esetben szerződést kell kötni arra az esetre, ha netalán a "kedves gazdi" meggondolná magát.

2018. ápr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzás bűncselekmény, ki kell hívni a rendőröket
2018. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!