Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patkánymérget evett nálam a...

Patkánymérget evett nálam a szomszéd kutyája, lehet ennek valami következménye?

Figyelt kérdés

Sokszor átszökött már, tudta a szomszéd, szóltunk neki , hogy kösse meg vagy valami, de nem. 4 kutyájából 4 mindig nálunk van éjjel. Hát meg is lett az eredménye ma az egyik elpusztult :/

1 éves, törzskönyves nem tudom hányszáz ezres kutya.

Most azzal fenyegetőzik, hogy feljelent ki kell majd fizetnünk stb

Szerintetek?



2017. máj. 25. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Rajtatok kívül van tanú aki látta/hallotta hogy szóltatok neki és a szomszédotok nem tett semmit?
2017. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Kié a kerítés? Kinek kellett volna a kerítést megcsinálni? Egyáltalán hogy tud odajutni. Alapvetően ha a kerítés a tiéd (helyi rendelet megszabja, hogy a jobb vagy a bal oldali kerítés a tiéd) akkor lehet, hogy 50-50%-ot ítélnek meg egy jogvita esetén (amúgy a gazda feladata, hogy meggátolja állatának idegen ingatlanra bejutását, bár itt van megoszló felelőség), ha ővé a kerítés akkor így járt a szomszéd.

Én nem vagyok ügyvéd, de hasonló ügyben családtagunk érintett volt. És ő végül megúszta pont ezzel, hogy nem is ővé a kerítés és mit keresett a kutya az ő telkén. Mi ezt elkerülendő megcsináltuk a szomszéd helyett a kerítését, hogy az ő állatai ne járjanak át (járt át kutya, tyúk, kacsa meg minden aminek lába van), és mivel rendkívül elhanyagolt volt a kert gyomirtó és traktor járt be gyakran és nem akartunk konfliktust, inkább megcsináltuk a kerítését. Azóta nem jár át senki hozzánk.

2017. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi keresni valója idegen kutyának a ti udvarotokban. A patkányirtás nem tilos .

Jelenthet, ahova akar, nem ér el vele semmit.

2017. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
10%
A szomszéd felelőssége, hogy a kutyái ne szökjenek. De ha sokszor mentek át, akkor miért kellett patkánymérget kirakni? Bár sajnos sejtem, hogy szándékosan a kutyáknak tetted ki. Sajnos hivatalosan semmit nem tehet ellened, de azért ez ritka nagy gerinctelenség volt.
2017. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért kell patkánymérget kirakni mert a drága szomszéd állatot is tart, disznó, csirke stb és hozzánk is átjönnek a patkányok.
2017. máj. 25. 12:37
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok (nem a másik 79%-os). Ha átmászik érdemes levideózni, lefotózni. Nekem is biztos-ami biztos alapn van egy halom fotóm a szomszéd állatairól az udvaromon. Szerencsére mióta megcsináltam a kerítést nem jár át. Az átmászás ellen is van megfelelő megoldás, bár nem egyszerű. És nálunk is van az udvarban patkány méreg (nem csak patkány hanem az egér ellen is jó, egyiket se szeretem). És ha átjön a szomszéd kutyája és megeszi hát lelke rajta. Egyébként meg szerintem nem fog feljelenteni kicsit hőbőrögni fog, de meggyőződ, hogy OK bejelentheti a jegyzőnél, de az ő kötelessége lett volna megakadályozni a kutyája átjárását (egyébként már régen kérhettél volna birtok védelmet, de most meg ha ugrál a szomszéd, mond meg, hogy OK, játszhatjuk ezt a játékot, de te meg birtok védelmet kérsz a jegyzőtől, amiből ő fog rosszul kijönni). És rájön elég hamar, hogy itt ő volt a hibás és saját magát nem fogja feljelenteni (bár van az elmebajnak és a szomszéd utálatnak ez a foka, hogy képes a szomszéd saját magát feljelenteni, de ez nem jogi hanem pszichiátriai kérdés). Sajnos igaz a mondás rossz szomdszédság török átok.
2017. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor családi házba költöztünk, vittem az 1 éves pitem is. a szomszéd beagli-je meg átjött. Összeverekedtek, szédszedtem őket, a beaglit visszapateroltam haza. És ez hetente megtörtént. A beagli szétrágta a kerítést, és átjött. Az enyém soha nem hagyta el a kertünket (persze nélkülem és póráz nélkül).

Az utolsó bunyó nagyon csúnyán végződött, mondta is a szomszéd, hogy feljelent, fizessem ki a műtét árát.

Én inkább vettem palát, amit rátettem az Ő kerítésére, hogy ne is lássa egymást a két kutya.

A feljelentésnek az lett a vége, hogy kijöttek az önkoritól, terepszemléztek, és ennyi. Nem kaptam róla semmit. De ha behívnak, csak annyit kérdeztem volna, hogy az illető elmondta HOL történt az eset? Mert a mi udvarunkban... Ez 7 éve történt, az én kutyám még mindig megvan, neki meg azóta már a 3. van. Mindegyiket elpaterolta.


SZóval ne félj, minden gazdának magának kell arról gondoskodnia, hogy a saját kertjében tartsa a kutyáját. Tehát ő hibázott, nem te.

Kérdezd meg, mit ír majd a feljelentésbe? Hogy átment hozzád a kutya és a kertedben mérget evett???

2017. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A saját udvarodba oda teszel patkánymérget ahová akarsz. Ez nem tilos, sőt az a normális ha valaki írtja őket. Ha a szomszédnak ilyen drága kutyái vannak akkor miért nem vigyázott rá jobban? Amúgy meg ha a kutya szökik akkor valószínűleg máshová is nem csak te hozzád, így bárhol bármikor bármit megehetett. Ki tudja ezt pontosan bebizonyítani hogy pont nálad ette? Attól hogy te kitetted a patkánymérget azt a patkányok is megehették. Szerintem ez nem bizonyítható. Jobban kellett volna a kutyáira vigyázni. Jelentsen nyugodtan fel és akkor tisztázni tudjátok mit csinált nálad a te portádon a kutya?
2017. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Ugye nem szándékosan raktátok ki a patkánymérget?

Igazából a kutya gazdája a felelős szerintem is. Már réges rég meg kellett volna beszélnetek

2017. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Lassmich Ruhe ***** válasza:
100%

A 4-es válaszoló nagyon zanzásan de tökéletesen jól írta le a helyzetet, de azért engedelmetekkel egy kicsit kicsomagolom:


"Semmi keresni valója idegen kutyának a ti udvarotokban." A kutyatartónak kötelessége gondoskodnia az állatairól, és az ő felelőssége az is, hogy azok ne tudjanak kiszökni, akkor is, ha nem az övé a kerítés!


"A patkányirtás nem tilos." --> A saját udvarodon belül korlátlanul használhatsz a rendeltetésének megfelelően kereskedelmi forgalomban kapható rágcsálóírtót.


"Jelenthet, ahova akar, nem ér el vele semmit." -->szó szerint értelmezendő. Te ellenben megteheted a feljelentést, vagy arra is rásportolhatsz, hogy minden alkalommal képeket készítesz és kihívod a rendőrséget amikor a te portádon belül van a kutyája. Áttételesen ugyan, de ez az ő gondatlanságából adódó veszélyeztetés, elvégre egy kutya (a kicsi is) a törvény előtt az emberi életre potenciális veszélyforrás lehet.

2017. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!