Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy ilyen kontár barom állatta...

Egy ilyen kontár barom állattal lehet valamit kezdeni? Vagy érdemes?

Figyelt kérdés
A rokonomnak nagyon beteg lett a kutyája, az állatorvos aki kezelte rosszul bánt vele és a kutya megharapta ami miatt fel akarta jelenteni őket, nem lett semmi. Viszont a kutya állapota egyre romlott és kihívták hogy altassa el, ne szenvedjen. Az állatorvos mikor kijött nem mert hozzá érni a mozdulni sem tudó kutyához és a segédje egy kötelet tett a kutya nyakába aminél fogva felemelte hogy ne harapja meg az orvost. Miután a kutya kimúlt nem úgy nézett ki mint aki elaludt, inkább mint aki megfulladt. Felakadt szemek, lógó nyelv. Arról a roh@dékról már így is sok rossz terjeng de ez most nagyon kiakasztott minket, főleg mert senki sem látta jól az oltást, ezért gyanítható hogy be sem adta... A mi kutyánknak konkrétan a halálát kívánta mikor gyógyszert szerettünk volna venni tőle. Undorító egy féreg. Tudunk ellene tenni valamit? Érdemes egyáltalán próbálkozni? vagy csak kerüljük el? (az a gond hogy ez falu, és a rendőrök meg az ilyen hivatalos dolgok max dísznek vannak, a kutyák meg csak házőrzők)

2018. máj. 7. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

"A rokonomnak nagyon beteg lett a kutyája, az állatorvos aki kezelte rosszul bánt vele és a kutya megharapta"


Nem akarok előítéletesnek tűnni, szívesen meghallgatnám a másik oldalt is. Sok-sok "érdekes" "gazdival" találkoztam már a rendelőben.

2018. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
lehetett volna szájkosarat tenni rá de az luxus volt neki, a saját felelőtlensége volt, szóltak neki hogy megharaphatja mert fájt neki a kezelés.
2018. máj. 7. 14:30
 3/12 A kérdező kommentje:
bár csoda hogy egyáltalán megpróbálta kezelni, többnyire minden állatot csak altatna.
2018. máj. 7. 14:32
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha csak ez az egy orvos van nálatok, már az első eset után nagy ívben el kellett volna kerülni. Egy állatorvosnak tudnia kell úgy kezelni a beteg kutyát, hogy az ne haraphassa meg. Normális rendelőben ott sorakozik a sok szájszorító a falon. De kevésbé jól felszereltnél is van kötszer, amivel be lehet kötni a kutya száját.

Bármit is csinált kontár módon az orvos, utólag nem tehetsz semmit. Ehhez a rendőröknek semmi közük. A kamara amúgy is az orvosokat védi.

2018. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

"lehetett volna szájkosarat tenni rá de az luxus volt neki, a saját felelőtlensége volt "

Értem tehát a doki felelőtlensége, hogy a gazdi nem tesz szájkosarat az adott esetben agresszív kutyusára. És mekkora gonosz, hogy még így is vállalja a vizsgálatot.

Gondolom, ha elhajtott volna benneteket, mert nincs rajta szájkosár, akkor meg azért rinyálnál itt.


Ha nem tetszik a doki hozzáállása keresni kell másikat.

2018. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
keresni is fognak, megnyugodhatsz. Mi szerencsére már régóta másik dokihoz járunk, aki simán tesz szájkosarat a kutyára ha kérjük, még ha nem is harap (vérvétel, óvatosság)
2018. máj. 7. 14:41
 7/12 A kérdező kommentje:
A kutya egyébként meg nem agresszív, több kezelés is volt, az elsőket még tűrte, de a végére amikor is megharapta az orvost már nagyon fájhatott neki. Persze jöhetsz az okos magyarázataiddal, nem voltál ott...
2018. máj. 7. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

"Értem tehát a doki felelőtlensége, hogy a gazdi nem tesz szájkosarat az adott esetben agresszív kutyusára."


Az én kutyám egyáltalán nem agresszív, mégis úgy kezdte a doki, hogy bekötötte a pofáját gézzel, hogy adott esetben ne tudjon harapni.

Másik doki meg mondta, hogy öleljem meg a nyakánál, amíg a bódító injekciót beadja neki.


Szóval normális állatorvos tud bánni a kutyával...

Az, hogy gyakorlatilag felakasztotta altatás helyett, az durva...

Hallottam már olyanról, hogy az orvos félt a kutyától, és kerítésen keresztül oltotta be, de hogy kötéllel felakasszák...

Az állatorvosi kamaránál kell panaszt tenni!

2018. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérhettek boncolást, amibõl kiderül a halǎl oka. Ha akasztás, feljelentheted, de nem tudom mire mész vele, hogyan bizonyítod, ha igazat is adnak nektek, hogyan szankcionálják stb. Nehéz ügy ez, nem sok esélyetek van szerintem. Sajnos az ilyen kontárok ellen csak úgy tudsz védekezni, hogy elkerülöd :( Szomorú ez nagyon, de a mai társadalomban egy kutya halála még mindig nem nyom túl sokat a latban :(
2018. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Kamu. Az ég világon nincs semmi logika a történetben, meg aztán a gazdi is majd nyilván nézi, ahogy felakasztják a kutyát. Eridgyél tanulni fiam, messze még a hétvége.
2018. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!