Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vakond elleni küzdelem során...

Karinamama kérdése:

Vakond elleni küzdelem során azt tapasztalom, hogy az utóbbi időben csapdába esett vakondocskák (élve fogó csőcsapda) mintha egy titokzatos betegségben szenvednének?

Figyelt kérdés
A bundájuk mintha nagyon nedves lenne és vakaróznak. Egy vödörbe szoktam tenni őket úgy hogy nem érek hozzájuk és elviszem kb.500 méterrel arrébb (erdőben lakom) és elengedem. De egész úton furcsán viselkednek, egy nem is élte túl ezt a kis sétát és útközben elpusztult. A talaj nem változott, nem vegyszerezünk. Sehol nem találtam infót hasonló betegséggel kapcsolatban. Valakinek valami ÉRTELMES ötlete?

#vakond #vakondcsapda
2018. máj. 25. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legközelebbi állatorvost kérdezd meg, talán tud valamit mondani...

Mivel nem nyúltál hozzájuk, nem tudhatod, hogy a bundájukban nem-e volt valami parazita vagy élősködő. Rühesek is lehettek, bár kicsi a valószínűsége..

A vakond úgy tudom, nagy családban él, egymást is megfertőzhették...

2018. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre akkor kapnál biztos választ, ha egyet befognál, és elvinnél egy állatorvoshoz. Sajnos ez az egyetlen amit javasolni tudok.
2018. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, tényleg doki, lehetőleg nem falusi lódoktor.Már csak azért is, mert ha tényleg fertőző és elviszed máshova az állatkát,a másik populációt is megfertőzheted,ami esetleg addig nem volt.
2018. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!