Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van még aki ugyanigy erez?

Van még aki ugyanigy erez?

Figyelt kérdés

Kezdem nagyon egyul erezni magam. Mintha valami ufo lennek.


Par pelda:

Az utcaban egy elhagyatott telken elt harom macska. 2 voszonylag jó allapotban, a 3. Pedig sebekkel tele.

Mivel akkor epp nem altam anyagilag a helyzet magaslatan, nem tudtam elvinni allatorvoshoz.

De amiota meglattam oket, minden nap kijartam hozzajuk és megetettem oket. Akkor csak ennyit tudtam adni nekik.

A szomszedok, az emberek, minden alkalommal megvetoen neztek ram és ki voltak akadva.


Mikor jobba valt a helyzet, elakartam vonni a cicust orvoshoz, megprobaltam elkapni, de eleg rendesen szetkapott. Ugy hogy be kellett mennem tetanuszert.

A korhazban amikor elmeseltem, hogy mitol keletkeztek a sebeim, ismet megvetoen és kb undorodva neztek ram. Kiveve egyet aki ellatta a sebem.


A cicaknak vittem ki etetotalat, legalabb 5-ot. Valaki minden alkalommal ellopta.


A macseknak vettem sebfertotlenitot és hasonlokat majd odavotas bekentem vele a sebeit, majd szepen begyogyultak.


A munkabol hazafele menet, meglattam egy kb 5 honapos kiscicat az uttesten vertocsaban fekve. Elutottek. Kint allt az utcan a szovjet hirszerzes (idosek és felnott nok), beszeltek rola, tudtak, hogy elutottek, de senki nem ment oda.

A cica meg lelegzett. De nagyon sulyosak voltak a sebei.

Én szatyrostol kiultem az utra, hogy vedjem az arra jovo, inkabb szaguldo autoktol és kihivtam az allatorvost, aki elaltatta, majd elszallitottak. Az emberek az autoban ismet úgy neztek ram mint egy veres rongyra, és siman elmentek a macska mellett.


Majdnek elutottek egy kutyat, ketszer is. Én mind a ket alkalommal egy kicsit meghaltam. Probaltam lehozni az utrol. Senki meg csak meg sem mozdult.



Miért neznek le ezert az emberek és miért haragszanak emiatt?


Emberekkel is igy vagyok amúgy. Gyogypedagogiat tanulok.

Amikor pl kozlom, hogy kiakarok menni Afrikaba onkentesledni, lehulyeznek és hulyesegnek tarjak meg felelotlen dontesnek valamint idopocseklasnak.


Barkinek meselek vagy errol, vagy arrol, azt mondja, hogy hulye vagyok.

Szeretnek már vegre talalkozni egy olyaneberrel, aki o is igy van mint én.

Azzal, hogy megvetnek, nem veszik el a kedvem a segitsegnyujtastol, inkabb egyre tavolabb kerulok toluk és elek úgy mint egy zarandok mostansag.



2018. aug. 31. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Kevés ember képes ekkora önfeláldozásra mint te, ezért néznek furcsán. Nem vetnek meg, de tudják magukról, hogy ők erre képtelenek. De első mindig a saját épséged, gondolj erre is mielőtt valami baj érne! Én sem mennék el a világ végére önkéntesnek..
2018. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Fiatal vagy még... Sajnos idővel egyre több hasonló tapasztalatod lesz (de azért remélhetőleg jók is lesznek), és lehet, hogy nagyon ki fogsz ábrándulni az emberekből. Ezen én is átmentem, és volt egy nagyon aszociális időszakom is. Most már újra nyitottabb vagyok emberi kapcsolatokra, de csak olyan "távolságtartó" módon, szóval szoros barátságokat nem kötök.

Sokszor olyan érzésem van, hogy valami másik bolygóról csöppentem ide véletlenül. Ami még rosszabb, hogy vissza is akarok menni... :D

És a közvetlen környezetemben van még két ilyen ember, ugyanilyen érzésekkel.

Szóval nem vagy egyedül. :)


És igen, az emberek nagyon nagy többsége nemtörődöm, felelőtlen, lusta, lelketlen stb. Nemhogy nem segítenek egy bajba jutott állaton, hanem még arra is csúnyán néznek, aki megteszi. (Nem is beszélve azokról, akik bajba sodorták az adott állatot...)

De ugyanez van emberek felé is: sok gazdag lenézi a szegényebbeket, az okos a butábbat, a képzett a képzetlent, a reál diplomás a humánost, a városi a vidékit, a csaló a "lúzert" stb. Vannak segítőkész emberek, de ők a kisebbség. Még a segítő szakmákban is rengeteg az oda nem való (szakmailag inkompetens vagy emberekkel bánni nem tudó) bunkó. Ezt lehet, hogy gyógypedagógusként is tapasztalni fogod - de azért legyünk optimisták, remélhetőleg szerencséd lesz, és lelkiismeretes, nagy tudású kollégák között dolgozhatsz. Viszont a kiégéssel számolnod kell majd - állítólag ez szinte törvényszerűen bekövetkezik kb. 10 év alatt. De lehet tenni ellene, előzetesen.


Azzal pedig soha ne törődj, hogy hogyan néznek rád vagy mit gondolnak rólad mások. Észre se vedd a lenéző, megvető, közömbös pillantásokat. Ha meg esetleg még be is szólnak, arról se vegyél tudomást. (Vagy szólj vissza. Ahogy jól esik.) Egyébként valószínűleg nem mindegyik ilyen szól neked, egyszerűen az emberek csak leplezni akarják a kíváncsiságukat és mindenféle érzelmüket.


Ha pedig kóbor állatokat látsz, akik nincsenek életveszélyben (pl. a cicák, akikről írtál), inkább szólj egy közeli állatmentő csoportnak. Ők nem csak etetik az állatokat, hanem orvosi vizsgálatokra is elviszik őket, szükség esetén kezeltetik is; és ami nagyon fontos: ivartalanítják is. Így megelőzik azt a problémát, hogy egy-egy kóbor állatkának félévente - évente 6-8 kölyke szülessen, akik megint csak kóbor állatok lesznek/maradnak, és tovább szaporodnak... Közel egymillió gazdátlan állat van jelenleg az országban, a menhelyek zsúfolásig teltek, mert egyszerűen nem tudnak annyi mentett állatot örökbe adni, amennyit kellene; a gyepmesteri telepeken pedig évente több ezer ilyen szerencsétlen kis jószágot elpusztítanak (két hétig kell tartani őket a törvény szerint, utána altathatók).

Akár vállalhatsz is önkéntes munkát valamelyik állatmenhelyen, ha időd engedi; ott legalább hasonló gondolkodású embereket ismerhetsz meg. Jelentkezhetsz ideiglenes befogadónak is - több csoport az ideigleneseknek kifizeti a nála elhelyezett állat minden költségét: ételt, orvosi kezelést, gyógyszert. (Pl. a Tetovált Állatmentők; meg azt hiszem, a PCAS is.)


Szóval ne csüggedj el, hanem válts nézőpontot, és ne foglalkozz másokkal, már amennyire ez kivitelezhető. Nálam egész jól működik már évek óta; de ha mégis szembesülök az emberi gonoszsággal, felelőtlenséggel, butasággal stb., az eléggé ki tud borítani, olyankor mindig vissza akarok menni a Holdra, a Marsra, egy másik galaxisba, mittudomén. :D

2018. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismerős, én patkányokat tartok, képzelheted mennyi empátia jár nekik...

Volt olyan aki azzal viccelődött hogy jaj otthon van patkányméreg majd hoz belőle (és más örökzöld slágerek mint a "a cicám jól eljátszana vele" vagy "megnézném mit csinál velük a kígyóm")... ha kutyával vagy macskánál viccelődnék mindenki vérig lenne sértődve de ha csúnyán nézek máris jön hogy jaj csak vicc volt ne vegyem már komolyan....

Most ezektől mit vársz? S..rnak bele magasról.

2018. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Te egy nagyon jó ember vagy, önfeláldozó és bátor. A buta emberekkel ne foglalkozz. Ha beszólnak, engedd el a füled mellett. Én a bunkókkal is rettentő kedves vagyok, így elég könnyen ki tudom fogni a szelet a vitorlájukból.

Én legszívesebben minden utamba kerülő kóbor cicát befogadnék, ha ő is akarja. Így került hozzánk a jelenlegi 4 cicánkból 3. Egyiket a férjem hozta haza. Ha csak rajtam múlna, több is lenne, de a férjem szerint már a 4 is sok.

A cicáknak vigyél olyan műanyag tálkákat, amiket nem érdemes ellopni. Pl. amit csomagolóanyagnak használnak a boltban, és mindenki csak kidobja.

2018. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sokan a vegánokra néznek így, főleg ha nem egészségügyi okokból kerülik az állati eredetű ételeket (se tejtermék, se hal, se egyéb húsféle), hanem azért, mert sajnálják az állatokat, akiknek meg kell ezért halniuk, illetve rossz körülmények között kell élniük.

Nagyon fontos az állatvédelem, jó lenne, ha a haszonállatokra is kiterjedne. Ők is éreznek. Várom azt a napot, amikor már az is állatkínzásnak fog számítani, ha valaki a csirke nyakát vágja el, vagy a nyulat üti fejbe, ha már nem lesznek olyan szakmák, ahol nagyüzemileg ölik az állatokat.

2018. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!