Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatok sírnak, ha elveszik...

Az állatok sírnak, ha elveszik a kölyküket, vagy mielőtt levágják őket?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 15:08
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
igen
2018. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Az állatok nem tudnak sírni.
2018. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Igen, akármennyire próbáljuk elhitetni magunkkal (sokak sikeresen), hogy az állatok nem éreznek, nem fogják fel hogy a vágóhídon, a tenyésztelepen mi történik, ez egyáltalán nincs így. Az egész életükben ketrecben tartott marhák, disznók és csirkék láthatóan szenvednek, a fejős tehenek depresszióba esnek amikor a borjaikat elviszik (szerinted mi lesz azzal a borjúval, akinek az anyja tejét megiszod?), és a vágóhídon ha nincsenek lebénítva, az utolsó lehelletükig menekülni próbálnak.

Értem persze, a társadalmunk egyik építőköve a nagyüzemi állattartás, máskülönben nem lenne teli a polc 1200ft-os csirkemellell meg 50ft-os tojással, de ne hazudjunk se magunknak se másnak arról, hogy is működik ez.

2018. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
annyira sajnálom őket. Eddig is tudtam, hogy rossz a hús evés, de mióta lakásban tartok kutyát, akit nagyon szeretek még inkább elgondolkodtam ezeken a dolgokon.Kínában őt is megennék, és ez borzasztó.. Érez, gondolkodik, stb.. és a disznó azt mondják még értelmesebb állat. Ezen meg még nem is gondolkodtam, hogy kik elől iszom el a tejet...
2018. dec. 14. 16:25
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Lepontozták, pedig a másodiknak abban igaza van, hogy mondjuk egy tehén nem tud sírni, legfeljebb bőgni. Ha egy anyaállatban benne van, hogy van utóda és gondoskodnia kell róla, akkor stresszt okoz neki az, ha ezt az utódot nem találja. Ahogy maga a vágóhíd is egy stresszes valami: idegen hely, zsúfoltság, szokatlan körülmények, zaj és egyebek. De ezek az állatok nem azért stresszelnek, mert az elmúláson elmélkednek éppen, hanem mert akkor rosszul érzik magukat. Idegileg sokkal kevésbé viseli meg őket a vágás, ha ismerős ember, ismerős környezetben, kíméletesen és gyorsan csinálja.
2018. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó, mondjuk én is láttam már disznóvágást, minden volt szerencsétlen, csak nem nyugodt
2018. dec. 14. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Hármas, annyiban azért javítanálak, hogy a tehénnek nem azért van teje, mert folyamatosan elletik, szóval nem lopnak el tőle szegény kisbocikat azért, hogy az ember tejet ihasson. Sőt, a tehén és a kecske olyan, hogyha nincsenek megfejve rendszeresen, akkor belebetegednek, akár el is pusztulhatnak.

(Most nyilván itt belemehetnénk a háziasításba meg az évezredes tenyésztésbe, hogy miért van így, mert nyilván van oka, de felesleges, ez most tény.)

A tehenet pont nem fogja érdekelni, hogy te állatszeretetből kiöntöd a tejét, vagy megiszod, vagy sajtot csinálsz belőle - neki az a jó, ha megfejed, kész.


A többiben természetesen igazad van, a nagyüzemi állattartás szívás, és ebben a formában ez igaz a tejükért tartott állatokra is, hiszen semmivel sincsenek jobb körülmények között, mint a vágásra szánt állatok. De önmagában a tejfogyasztással nem ártasz senkinek.

(Nem lennék jó vegán, bocs :D )

2018. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

A disznóvágásnál a bölléren sok múlik. Nekem csak baromfival van első kézből tapasztalatom és ott sok múlik a kíméletességen.

Elítélem az állatkínzást, de azon gondolkodtál már, hogy amikor búzát, kukoricát, borsót stb. eszel, akkor azokat nem azért növesztette a növény, hogy te jóllakj, hanem hogy utódai legyenek? A répáról már nem is beszélve. Emberek vagyunk, ezért az állatok szenvedését talán könnyebben tudjuk értelmezni, de ettől még a növények is élőlények. Egyre inkább igazat adok a nagyapámnak, aki úgy volt vele, hogy azt kell enni, ami van (tudta, milyen éhezni), viszont a lehetőségekhez mérten jól kell bánni az élőlényekkel. No, azért a szúnyogokat lecsapom, ha belőlem akarnak vacsorázni ;), de idővel úgyis kukaceleség leszek. Ez az élet rendje.

2018. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy csak akkor van teje, ha borja van, nem?
2018. dec. 14. 16:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy elinduljon a tejelválasztás, ellenie kell, de ha egy tehén mondjuk 10 hónapig ad tejet, de ebből a borjú csak 2-3 hónapig szopik, akkor a fennmaradó idő alatt lehet fejni. Nem szabad arról elfeledkezni, hogy háziasított, adott célra szelektált állatokról van szó. Sokan közülük szabadon egyébként életképtelenek lennének, mint például a brojler csirkék (húspipik). Egyszer kipróbáltuk, hogy hogy viselkednek szabad tartásban... reménytelen. Csak zabálták a szemes takarmányt, * gyorsan nőttek és bámultak a világba. A kettős hasznúak közül volt, amelyik 8 évig élt és azt ette, amit kikapirgált magának.
2018. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!