Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehetséges illegálisá tenni a...

Lehetséges illegálisá tenni a kutyák láncon tartását Románában is?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Romániában élek és nagyon megfigyeltem, hogy itt a kutyák láncon tartása trendi, minden második háznál láncra van kötve egy kutya és ezek a láncok nagyon rövidek.

Sajnos ez az én sajátos udvaromon is így van mert a szüleim ellenzik a kutyák szabadon tartását.

Arra gondoltam, hogy lehetséges-e egy peticiot csinálni ez ellen? Már nagyon meguntam azt, hogy majdnem minden kutyát láncon láttok.



2019. jan. 31. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen javaslatokat még akkor is nehéz törvényjavaslatig elvinna, ha jelentős mennyiségű ember űll ögött. Ha ott kvázi minden második kutya láncon van, azaz jelentős az ellentábor, akkor esélyed nincs. Mellesleg egy törvény annyit ér, amennyit az emberek betartanak belőle, és van egy tippem, hogy magasról tenne rá mindenki, kezdve a rendőrökkel...
2019. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Magyarországon se történt semmi. Csak egy újabb "árnyékrendelet " amit senki nem ellenőriz, kivéve ha épp el akarnak távolítani valakit.
2019. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, soha nem a törvény változtatja meg a társadalmat. Amennyiben a kultúra megváltozik, és a közösség rájön, hogy nem a legjobb dolog a kutyát láncon tartani, valamint hajlandóak lesznek tenni is érte, akkor létrejöhet egy törvény.

Amíg a társadalmi vélemény ennek az ellentétét tükrözi, teljesen felesleges.


Hogy mit lehet csinálni ez ellen? Próbáld eljuttatni minél több emberhez az érveidet (meggyőzően, tehát semmiképp sem erőszakosan), csatlakozz állatvédő csoportokhoz, a személyes környezetedben, aki nyitott rá, azt informáld. Nyilván ez nem olyan lépés, amivel holnaputánra megváltozna a világ, de azt hiszem, ez a legtöbb, amit tehetsz.

2019. febr. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!