Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Megérné ma állatorvosnak lenni?

Megérné ma állatorvosnak lenni?

Figyelt kérdés
Elsősorban egzotikus állatorvos szeretnék lenni megéri azt csinálni magyaroszágpn?
2019. febr. 10. 21:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

NEM!


Idehaza csak akkor, ha van gazdag családod vagy gazdag szeretőd, aki vesz neked egy praxist.


De akkor sem leszel belőle gazdag.

2019. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ahoz hogy egy saját rendelőm legyen gazdagnak kell lenni?Vagy ma már az is gazdagnak számít akinek van eg ypár millája?
2019. febr. 10. 21:29
 3/19 anonim ***** válasza:
5%

Hat Magyaroeszagon annyira nem gyakori ha valaki egzorikus allatot tart. Es ha tartanak is akkor nem mindenki viszi orvoshoz sajnos.

Egy sima allatorvosnak viszont megerne szerintem, oket hivjak/megy oltani, chipelni,fereghajtani, muteni,elaltatni stb stb sok fajta allatot, faluba akar kecskehez disznohoz is akar, varosokban barmilyen haziallathoz. Nagyobb a lehetoseg

2019. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem az elso ugy ertette hogy kar azert tanulni es praxist szerezni hogy egzorikus allatorvos legyel idehaza, nem menne es hamar szakot kelle valtanod, mire beleolod a lovet mar abba is hagyhatod.

Ha mar tanulsz erte sima allatorvos legyel

2019. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ez igazából úgy megy hogy először megszerzi az ember a rendes állatorvosi diplomát 11félév alatt és utánna lehet még választani külömböző ágakat mint az egzotikut is ami+4félév Tehát veszíteni nem tudok annyira csak az időmből
2019. febr. 10. 21:36
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Ne hallgass az előzőekre, fogalmuk sincs, mi az az egzotikus állatorvos...

Ha valóban elkötelezett vagy, akkor nagyon megéri, lesz praxisod, nagyon kevés az egzotikus állatorvos még pesten is, nemhogy országos viszonylatban.

Nyilván persze ők is foglalkoznak kutyákkal, macskákkal, de az mindenképpen előny, ha értesz a tengerimalacokhoz, csincsillákhoz és társaikhoz... kincs egy ilyen doki, pont azért, mert nem mindenki ért hozzájuk.

2019. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Már megijedtem!Mert én is pont így gondoltam!Csak az a helyzet hogy én kutyákkal macskákkal és egyéb tipikus háziállattal nem nagyon szeretnék foglalkozni!Az lehetetlen hogy az kimaradjon?Nem lehet egyből ilyen nyulakkal,hüllőkkel kezdeni?
2019. febr. 10. 21:39
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező!


"pár milla"???


Gőzöd nincs az árakról és a pénzről!


Egy rendelő, bérelt ingatlanban is, minimum 30M+ !!!

2019. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

Bár nekem az állatorvosival nincs tapasztalatom, úgy gondolom lehet párhuzam a sima orvosival. Arra gondolok, hogy az alapokat meg kell tanulni (nálatok szerintem a cica, kutya annak számíthat). Hiába tudom már a tanulmányaim elején, hogy gyermekorvos szeretnék lenni, végig kell csinálnom a képzést és amikor eljön az ideje, foglalkozhatok majd gyerekekkel is.

Egyébként az egzotikus állatok nem számítanak túlságosan elterjedtnek Magyarországon, de állatkertek közelében simán van igény ilyesmire is. Ezen felül nem kötelező egy orvosnak sem azonnal saját rendelőbe mennie, lehet ám állatkórházban is dolgozni addig, míg össze nem jön az a sok millió.

2019. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Akik itt válaszoltak, tudják, mi számít egzotikus állatnak? Ugyanis az összes kisemlőst egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell vinni, ha valami bajuk van. Az országban talán tíz olyan jó egzotikus állatokhoz értő orvos van, akikhez nyugodt szívvel lehet egy 20 grammos hörcsögöt daganat műtét miatt vinni. Baromi jól keresnek, és több hétre előre kap időpontot a beteg, annyi a páciensük... Megéri belevágni.
2019. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!