Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok az állatkertekrő...

Mit gondoltok az állatkertekről és a cirkuszokról?

Figyelt kérdés
2019. jún. 8. 13:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%

Mit szólnál ahhoz, ha űrlények elrabolnának, és egyedül kellene élned egy 5X5 méteres cellában, és egész nap téged bámulnának? Senkivel nem beszélhetnél, mert egyedüli ember volnál ebben az űrlény állatkertben, ez ugyanis nem egy nagy állatkert lenne. Ráadásul minden nap ugyanazt a kaját kapnád amit utálsz (mást nem ehetnél), ha beteg lennél, fáj valamid, még elmondani sem tudnád, mert nem értenek a nyelveden, nem tudsz velük beszélni, egyébként is ha meghalsz, tudnak bőven embert hozni a Földről. Nem tudnád magad megölni, erre figyelnének csak. Ennél még egy börtön is jobb lenne, ott nem egyedül vagy és emberek között...


Nem lenne ezért lelkiismeret furdalásuk az űrlényeknek, mivel ők sokkal inteligensebbek nálunk, egy ilyen alsóbb rendű fajnál, egy ember fel sem fogja annyira a dolgokat, nem szenved, ezzel nyugtatnák a gyerekeiket.

Megtehetik, ez csak egy fejletlen bolygó fejletlen faja...

De jól tartanának, minden nap ugyanazt a szintetikus ehetetlen kaját kapnád, merre azt mondanák, hogy ez az ember a legjobban szeret.


Ehhez mit szólnál? Tettszene?

2019. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

11, egészítsd ezt ki azzal, hogy nem hoznak bármikor másik embert, és ha téged visszahoznának, meghalnál, mert nem lenne már emberiség, és a városok helyén pusztaság lenne, ahol nem tudsz megélni.

Igen, épp olyan sarkitott, mint a te sztorid, de így azért mégsem olyan rossz az ufók állatkertje...

2019. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
11. Ha az állat nem érezné magát jól, akkor nem szaporodna.
2019. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan faj él állatkertben, amit a vadonban már lényegében kiírtottunk. A bengáli tigriseket levadásszák a szép fehér bundájukért, Borneón az orángutánoknak lassan nem marad hely a turisták miatt, az esőerdőket kiírtják, hogy legyen a helyén pálmaerdő a pálmaolajhoz, vagy avokádót termesztenek... A vizeket teleszemeteljük, a medvéket, farkAsokat kilőjük, mert bejönnek a városba és veszélyesek. Soroljam még? Ha nem lenne állatkert,ezek az állatok nem lennének már.
2019. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A cirkusz engem nem szórakoztat, de az állatkerteknek fontos fajfenntartási szerepük van. Jó, vannak problémák, hiányosságok, de azért amennyire lehet, igyekeznek fejlődni, és a látogatókból származó bevétel ehhez hozzájárul, és például a nevelőszülői program is ezt a célt szolgálja, ahol van ilyen.
2019. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Én Szlovákiában élek és itt hála az égnek betiltották a cirkuszokat amelyekben állatok lépnek fel. Ezt egy youtubernek köszönhetően akinek 1 millió követője van, tüntetéseket szervezet, és örülök neki hogy így lett azok az állatok nagyon szenvednek és csak úgy tudják megtanítani trükköket az állatoknak hogy bántalmazak őket, ha nem hiszed nézd meg youtubon van fent videó nem is 1 arról hogy mit csinálnak szegény állatoknak, amúgy a cirkuszban ha nem kell egy állat akkor néha oda adják a állatkertekbe.
2019. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk lehet egy jó alternatíva:

[link]

2019. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

13:57 vagyok, azt elfelejtettem írni h szeptembertől van ez a szabály érvényben. Küldök egy videót de ezt cska akkor nézd meg ha nem vagy túl érzékeny [link]

A videóban azt mutatják meg h higyan kínozzák a szegény állatokat.

2019. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az állatkerttel kapcsolatban teljesen egyet értek az előttem szólók nagy részével, hiszen nagyban befolyásolja azt, hogy az állatok nem halnak ki, sokat tesznek értük, és ma már a világ nagy részén egész kényelmesen tartják őket.

Viszont szerintem igen is vannak cirkuszok, amik tök okék. A lovakat amúgy is tanítják, pont, mint a kutyákat. Tény és való, hogy rossz a zebráknak meg a puputevéknek, stb, hogy karámban vannak tartva, de ez az egész nem feltétlen jelenti azt, hogy bántják is őket. Ugyan már, hány ló van karámban tartva. És én igen, voltam cirkuszban, ahol igen is jól bántak az állatokkal, szerették őket. Volt ott egy elefánt is, ami egyáltalán nem tűnt erőszakosnak, sőt, barátságos volt, szerintem nem bántják ők sem.

Ettől függetlenül azt is tudom, hogy vannak olyan állatkertek, külföldön rengeteg, ahol bántják az állatokat, hiszen ez minden bizonnyal nem alaptalan. Viszont e miatt nem kell minden cirkuszt egy kalap alá venni, mert vannak náluk állatok.

2019. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En elitelem a cirkuszokat. Innetolar soha tobbe cirkusz.
2021. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!