Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a bikaviadalok...

Mi a véleményed a bikaviadalokról?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Undorító.
2010. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez egy ősi spanyol hagyomány, és ezt az ottlakók fontosnak tartják. De én akkor is nagyon sajnálom a bikát.
2010. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Barbárság. Inkább ókori gladiátor viadalokat tartsanak (állatok nélkül).
2010. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Allatkinzas! (De ez tenyleg kinzas. Nem pedig szimplan kirtjak, mert mit tudom en kartekonyak a kornyezetre, vagy husfogyasztas celjabol... hanem orulnek neki, hogy szenved az allat... aki mar a vege fele szinte elajul a fajdalomtol meg a faradtsagtol.)


Csodalkozom, hogy az EU meg nem tiltotta be a bikaviadalt!


Off: Par honapja volt egy matador baleset, akit felnyarsalt a bika, es annyira sulyos volt a serulese, hogy az arenaban meg kellett muteni, es a nezoktol kertek vert. Na, amikor ezt meghallottam boldog voltam, hogy vegre! Megerdemelte ez a rohadtge€i.


S.

2010. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%
Intelligens hozzászólást hallottunk.. :) Divatos szó ez manapság!Állatkinzás... Ez nem állatinzás, az állatot nem kínozzák, nem azért teszik azt amit tesznek, mert élvezik nézni ahogy egy élőlény szenved!A kutyaviadalok, nah az állatkínzás, de az egy egészen más téma.Felületes vagy és el sem tudod képzelni hogy ez pl. a spanyolok számára sokkal többet jelent.A matadorok sok éven át tanulnak, hogy kiálhassanak a bikák elé, és életüket kockáztatva legyőzzék azt.A bikaviadal egy szent dolog, sokkal többről van szó mint a bika haláláról.
2010. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Én is az ellentábort képviselem, de kíváncsi voltam arra, hogy akiben nem kelt ez ellenérzést, vajon miért? Értem én, hogy a matadorok évekig készülnek erre a pályára, de azt már nem, mi a szent dolog abban, hogy halálra kínozzanak egy állatot? Ha a harc szépsége, a győzelem, a szórakoztatás a cél, azt nem lehetne vérengzés nélkül?
2010. júl. 11. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyira borzalmas mint a zsidó kóser vágás!!

Minden shakternak én is a nyakát vágnám és kivéreztetném!!

2010. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Évekig készül arra, hogy az életét kockáztathassa... És könyörgöm, minek? Ki kényszeríti rá? Ő hecceli fel a bikát, ő ösztökéli arra, hogy az állat megtámadja. Saját magának csinálja a bajt, teljesen feleslegesen.

Semmi szép nincs benne, semmi haszna. Felesleges kockázat az embernek, és felesleges szenvedés az állatnak.

Biztos velem van a baj, de én ezt az egészet undorítónak, visszataszítónak, mondva csinált dolognak tartom. Nem tudom átérezni a matadorok lelkivilágát, és egyáltalán a spanyol nép hozzáállását a bika viadalokhoz.

2010. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

21:41-es: es Te intelligensnek gondolod magad mert tamogatod ezt a szennyet?


---


De f@szom. Ez a szent rituale?

A k|_|rva anyjat ennek a sok sz@r szent gec€inek! (Es nem csak a bikaviadalra gondolok, hanem szaud-arabiara, izraelre, meg a tobbi ilyen sz@rra, ahol semmibe veszik a noket, meg megkovezik oket, mert ranezett egy masik ferfira, meg visszavarjak a szuzhartyajukat, meg a p1najukat meg mit tudom en. Mindezt vallasi, meg szentsegi alapon. Nekik mindent szabad?

Meg megolom a gyerekem mert jobb lesz neki a tulvilagon? Allah megmondta... Nagy f@szt ezeknek!


A spanyolok meg csinaljak azt bikaviadal helyett, h ki mer kesobb elugrani egy eso szikla alol vagy banom is en mi a f@szt. De ne szerencsetlen allatot kinozzak.


A szentseg mellett meg gondolom fairnak is tartanak egy kiszolgaltatott allat vs. fegyveres embert felallast, mi?

Hatk|_|rvafermondhatom...


Off: es bocsanat, hogy kiakadtam, de mar k|_|rvara elegem van ebbol a sok sz@rbol, es remelem ertitek mire gondolok.


S.

2010. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Izgalmat akarsz? Állj be a Fradi B középbe és üvölt hajrá Újpest. Meg lesz az adrenalin.
2010. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!